در قالب کارگاه آموزشی و جلسات نقد و خوانش؛

برپایی «مکتب داستان خراسان»/ سازوکاری برای تعالی ادبیات داستانی برنهاده از انقلاب اسلامی

برپایی «مکتب داستان خراسان»/ سازوکاری برای تعالی ادبیات داستانی برنهاده از انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24، ادبیات روایی از اهمیت بالایی در فرهنگ و هنر ایران زمین به ویژه سرزمین خراسان برخوردار است. از سوی دیگر، داستان و رمان در دوران معاصر یکی از پایه‌ای‌ترین هنرها و پرطرفدارترین قالب‌ها شمرده می‌شود.

حوزه هنری خراسان رضوی در پی آن است تا با حضور اساتید داستان و رمان استان، سازوکاری برای تعالی ادبیات داستانی برنهاده از انقلاب اسلامی پی‌ریزی و افق روشنی برای تولید در این عرصه ترسیم نماید. 

«مکتب داستان خراسان» به همین معنا و در واقع فضایی مشترک از تجارب، ظرفیت‌ها و سوژه‌های داستانی است که در این خطه می‌توان یافت. 

ویژگی مهم مکتب داستان خراسان، تاکید بر اقلیم به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر هویت بخش داستان است که بر پایه آن آثاری سازنده، حماسی، امیدبخش و الگوبخش خلق گردد.

در شکل‌دهی به این مکتب تلاش شده همه سازوکارهایی که می تواند نتیجه آن تولید محصولات هنری با مضمون دینی و انقلابی باشد ، پیش بینی شود لذا حضور اساتید پیشکسوت نظیر  منصور انوری، سعید تشکری، سید سعید موسوی، محمد خسروی راد و علیرضا مهرداد با جذب هدفمند هنرمندان، آموزش از سطح مقدماتی تا عالی و برگزاری کارگاه‌های تولیدمحور از مهم‌ترین ویژگی‌های مکتب داستان خراسان است.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام با شماره ۰۵۱۳۸۸۴۲۶۴۸تماس بگیرند و یا به حوزه هنری خراسان رضوی واقع در بین هاشمیه ۲۰ و ۲۲مراجعه کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

از زنده به گور کردن مردم بی‌گناه تا کشیدن چادر از سر زنان

کتابی برای عبور از سردرگمیِ فرهنگی

برگزاری جشنواره «داستان‌های کوچک عاشورایی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha