همراه با زیارت به نیابت شهدا؛

اجرای طرح پاک‌ترین مسیر توسط زائران گیلانی اربعین

اجرای طرح پاک‌ترین مسیر توسط زائران گیلانی اربعین

به گزارش سراج24، مجید رحمانی دبیر ستاد مردمی اربعین جبهه فرهنگی استان گیلان به حلقه وصل گفت: سعی داریم با برگزاری برخی پویش‌ها و فعالیت‌های زوار گیلانی در پیاده‌روی اربعین ثواب و اثرگذاری سفر دوچندان شود.

وی بیان داشت: ما سه پویش به نام‌های نائب الشهید داریم که هر زائر به نیابت از یک شهید قدم در این مسیر پیاده‌روی گذاشته و پس‌ازآن نیز زائر با خانواده شهید ارتباط برقرار می‌کند تا آرزوی دیرینه خانواده شهید به‌طور ملموس احساس شود.

رحمانی با اشاره به طرح پاک‌ترین و اجرایی شدن آن توسط زائرین پیاده‌روی کربلا گفت: این پویش یک طرح فرهنگی است که زائرین می‌توانند از موکب لوشان در کربلا پلاستیک‌های زباله مخصوص پویش پاک‌ترین مسیر را تهیه‌کرده یا با پلاستیک‌های فردی خود در پاک‌سازی مسیر خدمتی ارائه دهند.

این فعال فرهنگی ادامه داد: زائران می توانند در اربعین 1398 با به همراه داشتن پلاستیک زباله یا دریافت آن در موکب قافله عاشقی لوشان و جمع آوری حداقل یک کیسه از زباله های خشک مسیر پیاده روی اربعین در نظافت این جاده بهشتی مشارکت کنند.

دبیرستاد مردمی اربعین جبهه فرهنگی گیلان تصریح کرد: با ارسال تصاویر از نظافت مسیر توسط زائران در فرهنگ سازی این موضوع همراه می شویم و در بخش ویژه هفتمین سوگواره هنری قافله عاشقی شرکت داده می شوند. زائرین می توانند تا 27 آبان ماه آثار خودشون را به آدرس الکترونیکی ghafelegilan@gmail.com ارسال نمایند.
 

دبیر ستاد مردمی اربعین جبهه فرهنگی انقلاب گیلان با اشاره اجرای طرح نهج الاخوه برای نخستین بار در پیاده‌روی اربعین تصریح کرد: کسانی که تمایل دارند در این پویش شرکت کنند می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره پیامک ۵۰۰۰۱۰۴۰۱۴۰۰۱۳ ارسال کنند تا در نهضت جهانی نهج‌البلاغه خوانی شرکت کنند و پس از اربعین در کلاس‌های آموزشی نهج‌البلاغه خوانی و نحوه ترویج آن حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

همایش معرفی بخشی از دستاوردهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب در فضای مجازی

مراقب آفت "دیده شدن" در کار فرهنگی باشید/ کار فرهنگی باید پیوست اقتصادی داشته باشد

فعالان فضای مجازی در گام دوم انقلاب نیاز به طرحی جدید دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha