برگزار شد؛

دوازدهمین دورهمی فعالان حوزه کودک و نوجوان

دوازدهمین دورهمی فعالان حوزه کودک و نوجوان

به گزارش سراج24، روز ملی کودک و با رونمایی از کتاب «سواد مالی در اروپا»، چهل و هفتمین کتاب منتشرشده آکادمی هوش مالی همراه بود.
در این دورهمی ابتدا فعالان حوزه کودک و نوجوان به معرفی مجموعه و فعالیت خود پرداختند و پس از آن، جناب آقای دکتر حجت‌اله ایوبی به معرفی ظرفیت‌های یونسکو در حوزه کودک پرداخت و به اهمیت سواد مالی و جایگاه سواد مالی به عنوان یکی از ۱۱ سواد اساسی تعریف‌شده توسط سازمان جهانی یونسکو اشاره کرد.

سپس نادر قدیانی، مدیر انتشارات قدیانی گفت: ما در هر دوره تلاش کردیم بر مهم‌ترین موضوعات مورد نیاز خانواده‌ها و کودکان متمرکز باشیم و در این دوره، آموزش سواد مالی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و ما با همکاری آکادمی هوش مالی، یک مجموعه ۱۷ جلدی منتشر کرده‌ایم که تا کنون ۱۷۰،۰۰۰ نسخه از آن چاپ شده است. وی افزود: به زودی نیز یک مجموعه ۲۷ جلدی آموزش سواد مالی برای دوره دوم دبستان منتشر خواهد شد.
در ادامه، دکتر رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، به بیان ضرورت‌های آموزش سواد مالی پرداخت و گفت: انجام کارهای اثربخش در حوزه آموزش سواد مالی به کودکان، نیازمند سه رکن اساسی تخصص، همکاری و بلندمدت بودن این همکاری است.
تخصص به معنای آگاهی دقیق از استانداردهای سواد مالی است؛ یعنی هر کدام از سرفصل‌های دانشی، نگرشی و مهارتی سواد مالی در چه زمانی و با چه محتوایی آموزش داده شود. با این نگاه، صرفِ علاقمندی یا تعهد به این امر، مجوزی برای ورود به این حوزه سرنوشت‌ساز نیست. رکن دوم، ضرورت استفاده از ابزارهای گوناگون برای آموزش است؛ ابزارهایی مثل بازی‌سازی، انیمیشن، نمایش و ….؛ رکنی که ایجاد همکاری میان فعالان کودک و نوجوان را ضروری می‌کند. در آخر هم باید توجه داشت که این همکاری باید بلندمدت باشد؛ چرا که کار با کودک، فرایندی بلندمدت است.
در ادامة این نشست، حاضران به گفتگو در مورد سواد مالی و رویکردهای متفاوت به این موضوع پرداختند.

رونمایی از کتاب سواد مالی در اروپا
در پایان، از کتاب «سواد مالی در اروپا»، چهل و هفتمین کتاب تولیدشده توسط آکادمی هوش مالی رونمایی شد.

تولید کتاب جامع معرفی فعالان حوزه کودک و نوجوان
اسم حسینی، دبیر دورهمی فعالان حوزه کودک و نوجوان در این نشست اعلام کرد کتاب فعالان حوزه کودک و نوجوان کشور، پروژه‌ای است که مدتیست اغاز شده و نسخه اولیه کتاب در آبان‌ماه منتشر خواهد شد و تلاش مجموعه‌ کودک‌پرس بر آن است که نسخه نهایی این کتاب در دی‌ماه سال جاری منتشر شود.

دورهنی فعالان حوزه کودک و نوجوان، هر ماه یک مرتبه و به همت مجموعه کودک‌پرس، برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هدف یونسکو تربیت افراد بر مبنای فرهنگ غربی است

کسی که می‌گفت منتقدان سند 2030 را نمی‌بخشد،‌ به بایگانی شدنش رای مثبت داد/سند 2030 چه راهی را تا رسیدن به سطل زباله شورایعالی انقلاب فرهنگی طی کرد؟

دو برداشت از یک سند/وزیر آموزش و پرورش:«در قالب طرح تحول است»،رهبر انقلاب:«از شورایعالی انقلاب فرهنگی گلایه‌مندم»/اجرای سند 2030 یونسکو چه عواقبی دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha