تبلیغ چهره به چهره در پیاده روی اربعین؛

طرح «جهاد کبیر» با موضوع اقتصاد در اربعین

 طرح «جهاد کبیر» با موضوع اقتصاد در اربعین

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مسلم کرمی مسئول گروه مردمی «قیام» در قم، گفت: این گروه مردمی جهت انجام فعالیت فرهنگ اقتصادی در اربعین حسینی سال گذشته طرحی را با عنوان «جهادکبیر» طراحی و اجرا کرد که امسال با گستردگی بیش تر آن را دنبال می کنیم.

وی اظهار داشت: این طرح با محوریت فرهنگ اقتصاد در اربعین اجرا می شود و مناسب برای گروه ها و مجموعه هایی ست که در این ایام به تبلیغ می پردازند، در واقع برای تبلیغ چهره به چهره مناسبت است.

کرمی ادامه داد: بروشورها و پوسترهایی با مضامین اقتصادی و استنباط از سخنان و سیره علما و شهدا آماده شدآه است که در اختیار گروه ها و مجموعه ها قرار می گیرد. کافی ست که آن را منتشر و در طول مسیر پیاده روی دراختیار زائران عراقی قرار دهند و یا در موکب های خود آن را نصب کنند.

کرمی تصریح کرد: بحث اصلی در این بروشورها مبارزه با کفار در میدان جنگ اقتصادی ست که یکی از مباحث مهم این امر استفاده نکردن مسلمانان از دلار است. اینکه به گفته ی مقام معظم رهبری باید این آقایی دلار شکسته شود سخنانی از بزرگان را نقل و حتی از سیره خود شهدای عراقی نیز استفاده کردیم تا با این حرکت در رسیدن به یک امت واحده قدمی برداشته باشیم.

مسئول گروه مردمی «قیام» خاطر نشان کرد: به هر صورت ما معتقدیم که کشور اسلامی همان طور که فرهنگ و سیاست مستقل باید داشته باشد ، از نظر اقتصادی نیز باید مستقل باشد و وابستگی آن به کشورهای غیر مسلمان بسیار کم و کاهش یابد. ایام اربعین حسینی مبتلابه این مسئله است و خوبه که زائران هم خودشان این موضوع را رعایت کنند و هم مروج این امر در بین کشورهای اسلامی از جمله عراق باشند.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه این بروشورها و طرح «جهاد کبیر» با استناد به آیه جهاد با کفار که در قرآن آمده است اجرا می گردد افزود: این بروشورها به زبان فارسی و عربی آماده شده و جهت استفاده از آن به گروه های زیادی ارتباط گیری صورت گرفته است،امیداوریم که قدمی هر چند کوتاه در فرهنگ سازی عدم استفاده از دلار برداریم.

وی یادآور شد: بهتر است بگویم که بروشور جهاد کبیر در راستای تبیین و ایجاد جهت فکری برای برادران عراقی با موضوع مبارزه با دشمن در زمینه اقتصادی تهیه شده است و دغدغه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر جهت دریافت آن  با شماره ی  ۰۹۱۳۵۳۱۶۷۵۳تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برترین‌های سوگواره هنری «اربعین» معرفی شدند

ترکیب شعر و نغمه‌ها در آثار محمدرضا طاهری یک اثر هنری است

محبان حضرت زهرا(س) همپای اربعین شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha