در نخستین یادواره شهدای رسانه کشور؛

مراسم رونمایی از مستند "ناتمام"

مراسم رونمایی از مستند "ناتمام"

به گارش سراج24، مراسم رونمایی از این مستند با محوریت شهید مستندساز و مدافع حرم "هادی باغبانی" با حضور "سردار سلیمانی"، خانواده شهدا و جمعی از اصحاب رسانه در بابلسر برگزار شد.

شهید رسانه هادی باغبانی متولد روستای دار بدین روشن بهنمیر، از توابع شهرستان بابلسر بود که در کارنامه خود سوابق کارگردانی ، خبرنگاری و مستند سازی را داشت.

شهید باغبانی در دومین سفر خود به سوریه در تاریخ ۲۸ مرداد سال ۹۲، با شدت گرفتن درگیری‌ میان گروه های تکفیری با نیروهای سوری در مناطق شهر دمشق بدست تروریست‌های تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید. 

در نخستین همایش شهدای رسانه که در بابلسر با نام شهید باعبانی برگزار شد، گوشه هایی از مستند زندگی او با عنوان «ناتمام» که به کارگردانی علی سرو ساخته شد به نمایش درآمد. 

در این مراسم علاوه بر بیان خاطرات دوران دفاع مقدس از سوی فرماندهان جنگ، بخشی از مستند شهید باغبانی در جنگ سوریه به نمایش گذاشته شد. 

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در این مراسم با بیان اینکه رسانه و شهدای رسانه نقش محوری در بیداری جهان و انتقال صدا و تفکر انقلاب اسلامی داشته‌اند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی دستاورد زیادی به دنبال داشت و این دستاوردها تنها محدود به سقوط حکومت پهلوی نبود، بلکه دستاوردهای دیگری از جمله شکل‌گیری نظام علوی، پیشرفت و توسعه، مقاومت مردمی، جوانان مومن و انقلابی و متعهد و... داشت.

رئیس بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه رسانه‌های انقلابی باید به‌خوبی دستاوردها را شناسایی و نتیجه این دستاوردها را برای نسل جوان تبیین کنند، افزود:  اگرچه دشمن در طول ۴۰ سال انقلاب با فتنه‌های مختلف، جنگ تحمیلی، نابرابری عظیم و گسترده و تحریم کشور را مورد تهاجم قرار دادند، اما رسانه‌های انقلابی در مقابل این هجمه‌های دشمن ایستاده‌اند و توانستند حقایق را به گوش جهانیان برسانند.

گفتنی است  که از ۲۲۱ شهید اهل رسانه کشور ۲۲ شهید رسانه از استان مازندران هستند، استان مازندران همچنین ۱۰ هزار و ۴۰۰شهید دارد که ۴۰ نفر از آنها شهدای مدافع حرم هستند. 

برای تماشای فیلم‌ها به ammaryar.ir مراجعه کنید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

از سال ۹۰ منتظر ساخت سلمان فارسی هستم

روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب»+تیزر

پاسخ به 6 شبهه جنگ تحمیلی در «کلاشینکف های آمریکایی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha