به مناسبت روز نوجوان؛

انتشار فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس «مهرستان»

انتشار فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس «مهرستان»

به گزارش سراج24، نوجوانى یکی از دوره‌هاى مهم و حساس زندگى انسان به‌شمار مى‌رود؛ دوره‌ای که فرد با نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید در خانواده و جامعه روبه‌رو می‌شود و شخصیت او در این ایام شکل می‌گیرد. نوجوان مى‌تواند نقش‌هاى گوناگونی را تجربه کند و مسیر رشد و تعالی خود را با آن استمرار بخشد. نوجوان در این دوره به‌دنبال یافتن هویت خویش، در مسیر شکل‌دادن به شخصیتى متکى به خود گام برمى‌دارد. شناخت جنبه‌هاى مهم جسمانى، روانى، اجتماعى، عقلانى و اخلاقى نوجوانان، این توانایى را به او و اطرافیانش مى‌دهد تا شیوۀ صحیح برخورد با تغییرات جسمى‌روانى به‌وجودآمده را بدانند و تا حدى از بروز ناسازگاری‌هاى خاص این دوران جلوگیرى کنند.‌ خانواده به‌عنوان محیطی امن برای پرورش نوجوان و یکی از کانون‌های مهم تأمین‌کنندۀ نیازهای روانی او، می‌تواند در مسیر شناخت‌های لازم، او را یاری کند.

نخستین جشنوارۀ ملی عکس «مهرستان» به مناسبت روز نوجوان، از علاقه‌مندان و هنرمندان عکاس سراسر کشور برای شرکت در این جشنواره دعوت به عمل می‌آورد. این جشنواره بستری است که نوجوانان امروز ایرانی را در مسیر رشد و پیشرفت به تصویر می‌کشد.

بازنمایی ویژگی‌های نوجوان، با استفاده از ظرفیت آثار هنری، در راستای جلب حمایت از نوجوانان و مهربانی بیشتر با آن‌ها توسط خانواده‌ها، فعالان فرهنگی و مسئولان، جریان‌سازی و ترویج پرداختن به مسائل و چالش‌های نوجوانان بین جامعۀ هنرمندان و اصحاب رسانه و مسئولان، ترویج فرهنگ اعتماد بیشتر به نوجوانان برای پدیدآوردن اتفاق‌های بزرگ و ایجاد انگیزه و نشاط برای نوجوانان امروزی در راستای حرکت در مسیر رشد از جمله اهداف این جشنواره است.


موضوعات جشنواره نیز شامل نوجوان ایرانی و خانواده، دختر ایرانی و حس خوب دختربودن، نوجوان ایرانی در مسیر رشد و آموزش، نوجوان ایرانی و فعالیت علمی، فرهنگی، هنری و سیاسی، نوجوان ایرانی و سبک زندگی ایرانی‌اسلامی، نوجوان ایرانی و هویت اجتماعی، نوجوان ایرانی و نشاط و تفریح می شود.

هیات داوران جشنواره افشین آذریان، اسحاق آقایی، امیرحسین کمالی هستند و 20 مهرماه آخرین مهلت ارسال اثر اعلام شده است.

داوری آثار از ۲۲ مهرماه آغاز و افتتاحیه نمایشگاه آبان ماه جاری خواهد بود.

جوایز جشنواره برای نفر اول: لوح افتخار جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم: لوح افتخار جشنواره و مبلغ ۱۵ میلیون، نفر سوم: لوح افتخار جشنواره و مبلغ ۱۰ میلیون ریال، جایزۀ ویژۀ مهرستان برای حس خوب دختر ایرانی، مبلغ ۱۵ میلیون ریال و جایزۀ ویژۀ عکاس نوجوان (برای عکاس زیر ۱۸ سال) مبلغ ۱۰ میلیون ریال است.

نحوه ارسال آثار ارسال از طریق پست الکترونیکی به نشانی mehrestanfest@gmail.com است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برپایی نمایشگاه شهدای مسجد گوهرشاد در حرم مطهر رضوی

برگزاری «جشنواره داخلی فلسطین» در نیمه دوم سال‌جاری

شاهسواری: سینما می‌تواند بیانگر لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha