ذوالقدر: امروز بیش از دوران جنگ تحمیلی به دفاع مقدس نیازمندیم

ذوالقدر: امروز بیش از دوران جنگ تحمیلی به دفاع مقدس نیازمندیم

به گزارش سراج24، سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به اتحاد و انسجام ملت و مسئولین حول مسئله‌ دفاع گفت: آن‌جا که هجمه‌ای در فضای حقیقی و یا مجازی نسبت به مام وطن صورت گیرد، واضح است که واکنشی ملی و دور از هیاهوی احزاب و جناح ها ضرورت دارد. چنانچه هشت سال دفاع مقدس، حدیث ماندگار پایداری، دلاوری و فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش، قله های بلند ایثار، رشادت و شهادت را بدون چشم‌داشت و یک‌پارچه و باوفاق و هم‌دلی درنوردید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت.

وی افزود: طی این مسیر ممکن نبود مگر با وحدت کلمه و پرهیز از تفرقه و لحاظ منافع ملی. چنانچه همین منش و اندیشه‌ها در خصوص حفظ یکپارچگی، استقلال و آزادی، عزت‌مندی، توسعه‌ی فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است که شهدای دفاع مقدس به ما آموختند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: یکی از اصول عمده‌ سیاست خارجی نیز در طول مبارزات ملت قهرمان ایران، مبارزه با استکبار و شکستن هیمنه‌ ابرقدرت‌ها و در رأس آن آمریکا بوده است که در روند انقلاب اسلامی با رشادت ملت شهیدپرور این مرز و بوم به تحقق پیوست.

نماینده‌ی اصلاح‌طلب مجلس در خصوص دستاوردهای هشت سال مقاومت و دفاع مقدس در برابر حمله‌ نظامی دشمنان بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران باتوجه به موانع پیش روی خود، به ویژه تحریم‌ها که از ابتدا با آن‌ها روبه‌رو شد و امکانات محدودی که در اختیار داشت، توانست مبتنی بر آموزه‎های اسلامی و تکیه بر توان داخلی و قدرت و استعداد جوانان خود، پیشرفت‌های چشم‌گیری را در عرصه‎های گوناگون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری، نظامی، امنیتی و ورزشی به دست آورد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ما شاهد این هستیم که ایران نه تنها در بسیاری از فناوری‌ها خودکفا شده، بلکه به کشور صادرکننده خدمات فنی مهندسی در حوزه‌های صنعت نفت، کشاورزی، بهداشت، سدسازی، تراکتورسازی، هسته‌ای، خودروسازی، سلول‌های بنیادین و... تبدیل شده است. در عرصه‌ی علوم نوین هم از موفقیت‌های دانشمندان ایرانی در زمینه‌های سلول‌های بنیادین، نانو تکنولوژی، مهندسی ژنتیک، علوم هسته‌ای، علوم فضایی و... می توان یاد کرد.

ذوالقدر اظهار داشت: در موضوع دفاع ملی، مردم انسجام و اتحاد لازم را دارند. ممکن است شرایط سخت اقتصادی موجب بروز ناراحتی‌ها و مشکلاتی به‌خصوص در میان اقشار ضعیف‌تر و هم‌چنین جامعه‌ی کارگری شده باشد، اما قطعا حفظ کیان میهن، بر همگان مسجل است. فراموش نکنیم همان‌طور که در جنگ سخت با رژیم بعثی عراق، جوانان کشورمان با نثار خون خود نگذاشتند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد، امروز هم در جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، جنگ اقتصادی و سایر نبردهای موازی، با ایمان و از خودگذشتگی، صبر و تحمل از این مرحله به لطف الهی گذر خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: اکنون درحالی که افتخارات بزرگی از آن دوران سخت برای ملت ایران برجای مانده و نسل‌های آینده می‌توانند این افتخارات را با خطوط برجسته در تاریخ کشور خود بنویسند و تکرار کنند، توجه به این نکته نیز یک ضرورت است که ما مردم ایران هم‌چنان در معرض تهدیدات دشمن هستیم و حتی بیش از دوران جنگ تحمیلی به دفاع مقدس در همه‌ی ابعاد نیازمندیم.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت در مسئله‌ دفاع خاطر نشان کرد: با توانمندی‌ها، امکانات و تجربیاتی که امروز داریم، قطعاً قدرت مقابله با هر توطئه‌ای از نوع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را داریم البته به این شرط که وحدت و اخلاص دوران هشت ساله دفاع مقدس را هم داشته باشیم. باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که طعم ثروت و قدرت برخی افراد را به هر قیمتی وابسته کرده و به نوعی زمین‌گیر نموده و زمینه را برای اختلافات و منازعات فراهم ساخته است.

ذوالقدر در پایان بیان کرد: خوشبختانه امروز نظام جمهوری اسلامی قدرتمندتر از هر زمان دیگری در برابر توطئه‌ها ایستاده و با برخورداری از تجربیات چند ده ساله، پیشرفت‌های علمی و صنعتی و دفاعی و نیروی انسانی شایسته، کارآزموده، جوان و فرهیخته می‌تواند همانند دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی با هر توطئه و تهاجمی مقابله کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سانحه در یکی از واحدهای تحقیقاتی وزارت دفاع

وزیر دفاع چین فردا به تهران می‌آید

سیاست خارجی و سیاست دفاعی هم‌افزا و مکمل یکدیگرند

0 نظر

ارسال نظر

capcha