ولی داداشی:

مسئله‌ دفاع محدود به اصلاح طلبی و اصولگرایی نمی‌‌شود

مسئله‌ دفاع محدود به اصلاح طلبی و اصولگرایی نمی‌‌شود

به گزارش سراج24، ولی داداشی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص موضوع اهمیت دفاع، گفت: مسئله‌ دفاع یک وظیفه‌ی شرعی است که بر عهده‌ همه‌ افراد جامعه از مردم گرفته تا مسئولان است. ما در آموزه‌های دینی‌مان آموخته‌ایم که دفاع از کیان و خاک یک امر ضروری است.

وی افزود: دفاع در قاموس اصلاح طلبی و اصولگرایی نمی‌گنجد و یک امر ملی است. همه‌ جریان‌ها بر این موضوع اتفاق نظر دارند و هیچ تضادی در آحاد ملت و مسئولان بر سر موضوع قدرت دفاعی دیده نمی‌شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره‌ موضوع مذاکرات دفاعی که از سوی برخی دشمنان خارجی مطرح است، اظهار داشت: عنوان کردن مسئله‌ مذاکره بر سر قدرت دفاعی کشور از سوی دشمنان به این معناست که آن‌ها قصد دارند از ایران مانند سایر کشورهای حاشیه‌ خلیج فارس سوء استفاده کنند. مقابل ما دشمنان خبیثی هستند که اگر ما را در موضع ضعف ببینند، برنامه‌های بی‌رحمانه‌شان را نسبت به ما عملی خواهند کرد.

داداشی خاطرنشان کرد: امروز رشد و پیشرفت در زمینه‌های مختلف را مرهون ایستادگی و مقاومت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس هستیم. اگر امروز حرفی برای گفتن داریم و در زمینه‌ی دفاعی روز به روز قدرتمندتر می‌شویم باید بدانیم که همه‌ این موارد در اثر فداکاری و از خودگذشتگی ایثارگران، جانبازان و شهدای پاک این کشور است. همچنین متخصصان دفاعی کشور که همگی از نخبگان داخلی هستند با تولیدات تسلیحات دفاعی از جمله سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ کاری کرده اند که دشمنان ایران، انگشت حیرت به دهان گرفته اند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان بیان کرد: ما باید روحیه‌ جهادی‌مان را حفظ کنیم و از ثانیه به ثانیه هشت سال دفاع مقدس عبرت بگیریم و بدانیم که دفاع در طول تاریخ عاملی برای گسترش وحدت در کشور بوده است. باید یاد بگیریم که تحریم‌ها باعث می‌شود ما خودکفا شویم و از درون با نیروها و استعدادهای داخلی رشد کنیم. اگر این امر را باور کنیم و ایمان داشته باشیم، قطعا با وحدت و نیز اتکا به استعدادهای داخلی و منابع کشور خودمان، می‌توانیم نقشه‌های خبیثانه‌ی دشمن را از بین ببریم و همچنین در این راه به سایر ملت‌های آزاده هم کمک کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آرزوی محال «رجوی» برای شکست انقلاب اسلامی

رونمایی از سند جنایات صدام در نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس

جبهه‌ی عدل و حق با این توان و آرایش الهی به پیروزی‌های بزرگ دست خواهد یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha