گزارشی از سفر طلاب هندی به مناطق سیل‌زده خوزستان؛

انتقال پیام دوستی مردم هند در قالب فعالیت جهادی +عکس

انتقال پیام دوستی مردم هند در قالب فعالیت جهادی +عکس

به گزارش سراج24، با گذشت چندین ماه از فاجعه سیل خوزستان و علی‌رغم تلاش‌های برخی نهادها همچون سپاه پاسداران و کمیته امداد امام خمینی(ره)، مردم سیل‌زده این استان در برخی نقاط علی‌الخصوص در روستاها و مناطق محروم، در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند و همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولین برای ساخت مسکن هستند. در همین راستا، هفته گذشته، جمعی از طلاب اهل کشور هند، که در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل هستند، ضمن سفر به استان خوزستان، با حضور در روستای سیل‌زده مقطوع از توابع شهرستان کارون، به فعالیت عمرانی پرداختند.

در این اردوی جهادی که با حضور ۱۵ نفر از طلاب هندی انجام شد، اعضای گروه جهادی اقدام به دیوارچینی دو منزل مسکونی در روستای مقطوع کردند.

* چرا طلاب هندی به اردوی جهادی رفتند؟
در ماه‌های گذشته خبرهایی مبنی بر کمک‌های مردم هندوستان علی‌الخصوص شیعیان این کشور به سیل‌زدگان ایرانی منتشر شده بود و مقرر شد در سفری که حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌پور نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان، به استان خوزستان انجام می‌دهد جزئیات این کمک‌های مردمی تشریح شود. به همین بهانه، جمعی از طلاب هندی تصمیم گرفتند برای منتقل کردن هرچه بیشتر پیام دوستی و همبستگی مردم هند با ایرانیان، همزمان با سفر حجت‌الاسلام مهدوی‌پور، به مناطق سیل‌زده سفر کرده و اقدام به فعالیت جهادی کنند.

بر همین اساس، نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان، صبح روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه ضمن سفر به استان خوزستان، علاوه بر بازدید از مناطق سیل‌زده و فعالیت‌های جهادی طلاب هندی، با سفر به چندین نقطه از این استان، در مراسم کلنگ‌زنی چند مرکز درمانی که از محل کمک‌های مردم هند به سیل‌زدگان تامین اعتبار شده بود، حضور یافت.

حجت‌الاسلام مهدوی‌پور در جریان این سفر، از کمک مالی ۱۰۰ میلیارد ریالی مسلمانان هند به مردم سیل‌زده استان خوزستان خبر داد و اظهار داشت: مسلمانان و شیعیان هندوستان به صورت خودجوش با سیل‌زدگان ایران مشارکت و همدلی داشتند و برخی از آنها در مراجعه به دفتر نمایندگی ولی فقیه در هندوستان از وقوع سیل و رنجیده شدن رهبر معظم انقلاب در این قضیه اظهار ناراحتی داشتند. وی ادامه داد:  شیعیان در مناطق مختلف به ویژه کشمیر عشق و علاقه بسیاری به اسلام و شیعیان دارند و همه ساله، در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) مراسم‌های چند ده هزار نفری برگزار می‌شود.

سیدضرغام یکی از طلاب کاروان جهادگران هندی که حدود 30 سال پیش برای تحصیل در علوم حوزوی به ایران آمده درباره میزان علاقه‌مندی هندی‌ها به رهبر ایران گفت: مردم هند علی‌الخصوص شیعیان آن، علاقه بسیاری به ایران دارند و مقام معظم رهبری در کشور ما بسیار محبوب هستند و معتقدیم هیچ کشوری در جهان چنین رهبری ندارد.

این طلبه هندی در ادامه درباره انگیزه مردم کشورش برای کمک به سیل‌زدگان گفت: با وجود اینکه وضعیت اقتصادی مردم هند مطلوب نیست اما آنها به دلیل دلبستگی‌شان به ملت و رهبر ایران، پول نقد و زیورآلات خود را به دفتر نمایندگی ولی فقیه در هند تحویل دادند و حتی برخی دیگر حاضر شدند حلقه‌های ازدواجشان را فروخته و پول آن را در اختیار سیل‌زدگان قرار دهند.

محمدموسی یکی دیگر از جهادگران اهل هند، به کارشکنی‌های دولت آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: ما مردم هند، جمهوری اسلامی ایران را کشور مسلمان حقیقی می‌دانیم و اطمینان داریم با وجود اقداماتی که علیه ایران انجام می‌دهند اما نهایتا حق آشکار خواهد شد و حق به حقدار خواهد رسید. وی درباره کمک‌های هندی‌ها اظهار داشت: از میزان کمک‌هایی که مردم کشورم به سیل‌زدگان ایرانی کردند خیلی متعجب هستم چراکه از وضعیت اقتصادی هند مطلع هستم اما به هرحال از اینکه مردم کشورم به خاطر اسلام و انسانیت اینگونه از اموال و زندگی خود گذشت می‌کنند بسیار خرسند هستم.

* کمک‌های مردم هند کجا خرج می‌شود؟
قرار است با کمک‌های جمع‌آوری شده از مردم هند و با همکاری کمیته امداد امام خمینی استان خوزستان، ۱۵۰ خانه ساخته شود و تحویل سیل‌زدگان شود. همچنین قرار است از محل این اعتبار، ۳ خانه بهداشت در شهرستان‌های حمیدیه و اروندکنار تاسیس شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ارائه ۳۹۵۴ مورد خدمت حقوقی به مددجویان تهرانی

ترکیه، رقیب اصلی ایران

۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

0 نظر

ارسال نظر

capcha