محمدجواد کریمی قدوسی:

کسی نباید بر سر قدرت دفاعی کشورمان چانه‌زنی کند/ پهپاد آمریکا با مذاکره منهدم نشد

کسی نباید بر سر قدرت دفاعی کشورمان چانه‌زنی کند/ پهپاد آمریکا با مذاکره منهدم نشد

به گزارش سراج24، محمدجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به مناسبت هفته‌ دفاع مقدس درباره‌ی مسئله‌ی دفاع گفت: دفاع یک فرهنگ جهانی است و در بین همه‌ی دولت‌ها و ملت‌ها یک امر ضروری محسوب می‌شود. در طول تاریخ هر زمان که زندگی بشر مورد خطر قرار گرفته است او سعی داشته تا با همه‌ی تجهیزات و امکاناتش از وطن و ناموسش دفاع کند.

وی ادامه داد: در تاریخ ایران هم برهه‌های درخشانی از استقامت ملت ایران در برابر مهاجمان و دشمنان دیده می‌شود. دفاع یک امر فطری و جزو خصایص ذاتی بشر است. دفاع مقدس یک قطعه‌ی درخشان از مقاومت ایران در تاریخ است که ملت با وحدت و استواری مقابل رژیم بعث عراق و کشورهای مرتجع منطقه ایستادگی کردند و همه را شکست دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: آمریکا و شوروی صدام را مورد حمایت‌های نظامی و امنیتی قرار دادند و در زمینه‌های دریایی، هوایی و زمینی پشتیبانی کردند. ملت ایران به واسطه‌ی انقلاب اسلامی دفاع متفاوتی را از خود نشان داد و علاوه بر پاسداری از خاک و وطن، از دین خود هم دفاع کرد. صحنه‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس آفریده شد بی‌نظیرترین ایثارگری‌هایی است که در طول تاریخ چند هزار ساله‌ی ایران دیده شده است و یکی از عوامل مهم آن، وحدت کلمه در کشور بود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ قدرت دفاعی و بازدارندگی خاطر نشان کرد: آیه‌ی شریفه‌ی قرآن به مسلمانان دستور می‌دهد که در برابر دشمنان خود را قوی کنند و به ابزارهای نظامی دست پیدا کنند تا از تجاوز دشمنان و کافران جلوگیری کنند. این دستور، مسلمانان را امر می‌کند تا با حفظ قدرت، دشمن را از خود دور نگه دارند و با قدرت بازدارندگی خود مانع از تجاوز کافران شوند. البته باید توجه داشت که دفاع از کشور و قدرت زیر سایه وحدت کسب می شود و همه باید در برابر دشمنان، اتحاد داشته باشند.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس افزود: امروز بعد از یک آزمایش ناموفق در عرصه‌ی دیپلماسی که از موضع ضعف و التماس نزد کشورهای غربی صورت گرفت، شاهد هستیم که قدرت نظامی و بازدارندگی جمهوری اسلامی از جمله قدرت موشکی و نیروهای دریایی، هوایی و زمینی بدون ورود به جنگ، جلوی تهدیدهای دشمن ایستاد و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کرد.

وی در ادامه گفت: دشمن با مطرح کردن مذاکره و گفت‌وگو با ایران قصد دارد توان نظامی ما را نابود کند و مانع دستیابی ایران به جدیدترین علوم نظامی و دفاعی شود. اگر مذاکره‌ای در این زمینه صورت می‌گرفت ما دیگر توان بازدارندگی نداشتیم و نمی‌توانستیم با قدرت مقابل تجاوزگری پهپاد آمریکایی بایستیم. اما همگان دیدند که ما بر سر قدرت دفاعی خود چانه‌زنی نمی‌کنیم و پهپاد متجاوز دشمن را نابود می‌کنیم. علاوه‌بر آن با اقتدار نفتکش انگلستان را به دلیل نقض قوانین کشورمان توقیف می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمله‌ی اخیر پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی سعودی‌ها بیان کرد: در جنایاتی که رژیم سعودی بر ملت یمن تحمیل کرده، می‌بینیم که دشمنان چگونه با یک ملت مظلوم برخورد می‌کنند و دست به هر جنایت کثیفی می‌زنند. یمنی‌ها پنج سال مورد بمباران و حملات وحشیانه‌ی سعودی‌ها، آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها قرار گرفتند.

وی ادامه داد: وقتی این ملت ستم‌دیده، با پهپادهایش به تاسیسات نفتی رژیم سعودی حمله کرد و برگی از قدرت خود را به نمایش گذاشت، دشمنان با اتهام‌زنی به سایر ملت‌ها خواستند اثرات این دفاع مشروع را به حاشیه ببرند و در افکار عمومی جهان خود را بی‌گناه نشان دهند.

کریمی قدوسی در پایان اظهار داشت: منطق دفاع ما از روحیه‌ی جهادی و بسیجی آحاد ملت و مسئولان نشأت می‌گیرد که این روحیه علاوه‌بر پیشرفت نظامی می‌تواند تحریم‌های ظالمانه‌ی اقتصادی را بشکند و توسعه‌ی اقتصادی به بار آورد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تحریف عقلانیت برای توجیه حماقت قطعنامه 598 چه ربطی به مذاکره دارد؟!

نپذیرفتن زائران ایرانی در عراق جنبه سیاسی ندارد

دفاع مقدس اقتدار جمهوری اسلامی را به دنیا ثابت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha