محمدعلی پورمختار:

تضعیف قدرت دفاعی برای جلب رضایت دشمنان خیانتی نابخشودنی است

تضعیف قدرت دفاعی برای جلب رضایت دشمنان خیانتی نابخشودنی است

به گزارش سراج24، محمدعلی پورمختار رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌های آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره امر دفاع و لزوم حفظ قدرت دفاعی گفت: دفاع به معنای حفظ کشور و کیان ملت بزرگ ایران است. دفاع برای ما به معنی حفظ تاریخ و تمدن یک کشور بزرگ و هم‌چنین حفظ یک نظام مقدس اسلامی است. آحاد ملت و مسئولان جمهوری اسلامی برای حفاظت از کشور پای کار و در یک لشکر واحد هستند.

وی در ادامه بیان کرد: در دفاع مقدس دیده شد که ملت ایران همگی برای محافظت از کشور و نظام حاضر شدند و همه ادیان متفاوت و از اقشار گوناگون کشور برای مقابله با تجاوزگری دشمنان در صفوف جبهه‌ها حاضر شدند و با هم وحدت داشتند. بنابراین مشخص است که دفاع در قالب جناح‌ها و گروه‌بندی‌های خاص قرار نمی‌گیرد.

رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: لازمه‌ی دفاع، داشتن قدرت است و قدرت بر پایه وحدت شکل می گیرد. این قدرت باید هم بازدارنده باشد که دشمن را از تجاوزگری منع کند و هم این‌که اگر دشمنی حمله و یا تجاوزی به کشور داشت با توانایی خوبی پاسخ متقابل به آن بدهد. الزامات همه‌ی این موارد داشتن حداکثر قدرت و به‌روزترین آن است.

وی افزود: قدرت نظامی باید در همه‌ی زمینه‌ها و در همه‌ی ادوات مورد نیاز، پیشرفته‌تر و به روز شود. کشور ما سه مرز دریایی، خاکی و هوائی دارد که به همین علت باید در هر سه زمینه قدرتمند باشیم و این قدرت را حفظ کنیم و ارتقا دهیم تا دشمنان بر این خاک چشم ندوزند.

رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌های آمریکا تاکید داشت: تامین قدرت دفاعی کشور به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست و هر کسی که این بحث را پیش بکشد عاقل نیست. تضعیف قدرت دفاعی به جهت جلب رضایت بیگانگان و دشمنان خیانتی نابخشودنی است.

وی در ادامه گفت: آمریکایی‌ها سعی دارند که در زمینه‌ی دفاعی با ما گفت‌وگو داشته باشند تا این نعمت و قدرت و وحدت را از ما بگیرند. در حالی که همین آمریکایی‌ها هزاران کلاهک هسته‌ای دارند و هر روز تجهیزات خود را به روز می‌کنند و تولیدات و تحقیقات نظامی جدیدی دارند.

پورمختار در پایان خاطر نشان کرد: کشورهای غربی که خود از قدرت نظامی‌شان دست نمی‌کشند حق ندارند در خصوص قدرت نظامی و دفاعی ما اظهار نظر داشته باشند و ما را مجبور به دست کشیدن از این قدرت کنند. ما باید این قدرت را حفظ کنیم و نسبت به امکانات نظامی دشمن، برای حفظ این کشور و نظام خود را مجهز کنیم و دفاع از کشور در برابر دشمنان را عاملی برای وحدت قرار دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی فرصتی برای بازنمایی جنایات آمریکاست

پیکر ۱۹۲ شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور شد

تلاش مؤثر شهید چمران در پایه‌ریزی صنعت بومی دفاعی/ دشمن از توانمندی موشکی ایران هراس دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha