به همت دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج صورت گرفت؛

گلستان: نمایش سه‌بعدی واقعه کربلا در «خیمه سقا»+ تصاویر

 گلستان: نمایش سه‌بعدی واقعه کربلا در «خیمه سقا»+ تصاویر

به گزارش سراج24، نمایش سه‌بعدی واقعه کربلا ایده خلاقانه و مبتکرانه‌ای بود که به مدت 6شب و برای نخستین‌بار در شهرستان گرگان اجرا شد.

خیمه سقا هنر سه‌بعدی است که گلستانی‌ها را به روز واقعه کربلا می‌برد و رشادت‌های علمدار کربلا در روز تاسوعا را به تصویر کشید تا فرهنگ عاشورا برای مردم در ایام محرم نهادینه شود.

این نمایش سه‌بعدی واقعه کربلا به همت دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گرگان هر شب در قالب 35 الی 40 سانس هفت دقیقه‌ای در خیمه سقا واقع در پارک‌شهر گرگان برگزار شد و اقشار مختلف با هر نگاه و تفکری در این خیمه آمدند و از این نمایش دیدن کردند.

وارد خیمه سقا شدیم، این خیمه جنب پارک‌شهر گرگان حدود 10 روز برپاست و آخرین روزی است که برنامه انیمیشن سه بعدی واقعیت‌های کربلا روی پرده می‌رود و در هفت دقیقه قرار است چنان غوغایی به پا کند که پیر و جوان، زن و مرد برای دیدن این رویداد فرهنگی لحظه شماری می‌کنند.

جاذبه‌های انیمیشن سه بعدی آنقدر زیبا صحنه‌های کربلا را به تصویر کشیده که مردم اتفاقات تلخی که بر علمدار کربلا گذشت به خوبی مجسم می‌کنند، نشانه‌های اثرگذاری این برنامه کوتاه اما تاثیرگذار از ریختن اشکی نمایان است که بر گونه مردم سرازیر شده است.

استقبال بی‌نظیر از یک رویداد خوب فرهنگی حکایت از آن دارد که مردم تشنه برنامه‌های مفید و غنی هستند اگر متولیان فرهنگی استان این دغدغه را در خود ایجاد کنند تا به نیازهای واقعی مردم پاسخ دهند.

دفر استانی سازمان سراج در استان گلستان موقعیتی فراهم کرد که عزاداران حسینی در ایام محرم امسال مصیبت‌های سختی که بر ماه بنی هاشم حضرت ابوالفضل (ع) گذشت در دقایقی کوتاه با گوشت و پوست خود احساس کنند و این انتظار وجود دارد که پخش این انیمیشن به این نقطه ختم نشود و در مدارس، مساجد و حتی هیئت‌های عزاداری امکان و بستر به تصویر کشیدن آن وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نشست سواد فضای مجازی، ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزادسمنان

سومین وبینار از سلسله نشست های زیست پلاس

توانایی مرحوم مؤذن‌زاده در خواندن ملودی‌ها شگفت‌انگیز بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha