همزمان با ماه محرم ؛

خراسان رضوی: «گوشه شِشُم عاشقی» منتشر شد

خراسان رضوی: «گوشه شِشُم عاشقی» منتشر شد

به گزارش سراج24، حسین سعیدی مدیرعامل به‎نشر با اشاره به ایام سوگواری سالار شهیدان و سرور آزادگان؛ امام حسین (ع) و یاران باوفایشان اظهار کرد: «گوشه شِشُم عاشقی» عنوان مجموعه ای از داستان های عاشورایی را تشکیل می دهد که با تألیف سیدمحمد سادات اخوی از نویسندگان و شاعران مطرح کشور برای نوجوانان توسط انتشارات به‌نشر منتشر خواهد شد.

به گفته مدیرعامل به‎نشر «گوشه شِشُم عاشقی» به عنوان مجموعه‌ای از داستان‌های شهدای جوان قیام کربلا همچون حضرت قاسم (ع)، حضرت علی اکبر(ع) و... برای نوجوانان به چاپ خواهد رسید.

سعیدی خاطرنشان کرد: این اثر ۲۱۱ صفحه‌ای که در سه بخش روایت می‌شود، در بخش نخست آن به صورت یک داستان که از ابتدا تا پایان هر داستان به یک ماجرا مرتبط است و درباره شخصیت‌های شهید قیام عاشورا است.

وی متذکر شد: داستان‌های بخش دوم، دو بخشی هستند که در بخش نخست داستانی درباره یکی از پیامبران خداست و بخش دوم شبیه همان اتفاق را در زندگی امام حسین (ع) و خاندانشان نشان می‌دهد و در نهایت داستان‌های بخش سوم به هم پیوسته هستند.

سعیدی یادآور شد: بخش نخست با عنوان فصل شیرینِ «ستاره چینی» داستان‌هایی با عناوینی همچون آخرین ستاره، بازی آینه‌ها، «مرا» به خاطر «تو» و ... دارد، بخش دوم که فصل «به هم خوردن فصل‌ها» نام دارد، با قصه‌هایی همچون پدر و پسر «نوح (ع) و کنعان، حسین (ع) و علی اکبر (ع)»، تشنگی و... و در بخش سوم با عنوان فصل سیل رودخانه‌ها (چهارده مجلس عاشورایی) از اتفاقات بین راه کاروان امام حسین (ع) تا کربلا، شهادت حضرت مسلم (ع)، ورود امام به کربلا، دو فرزند حضرت مسلم (ع)، دختر سه ساله کاروان امام حسین (ع)، یادی از حضرت قاسم (ع) و عبدالله (ع) فرزند امام حسن مجتبی (ع)، فرزندان کوچک کاروان امام؛ حضرت علی اصغر (ع) و حضرت علی اکبر (ع) در قالب شب اول محرم تا عصر عاشورا و ورود کاروان اسیران کربلا به شهر کوفه و خطبه حضرت زینب (س) در کوفه روایت می‌شود که توسط انتشارات به‌نشر منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شعار محرم ۱۴۴۲ ؛ «ایجاد پیوند و همبستگی اجتماعی»

معرفی نهضت عاشورا در ویژه‌نامه‌های مطبوعاتی بین‌المللی به ۱۰ زبان

برای برگزاری محرم در دوران کرونا چه ایده‌هایی دارید؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha