ادعای احمدی‌نژاد درباره دخالت نهادهای امنیتی در انتخابات نظام پزشکی

مهمترین سوژه‌های تبلیغی امروز رسانه های بیگانه علیه ایران

مهمترین سوژه‌های تبلیغی امروز رسانه های بیگانه علیه ایران

به گزارش خبرنگار بین الملل «سراج24» ادعای احمدی‌نژاد درباره دخالت نهادهای امنیتی در انتخابات نظام پزشکی، ارائه بودجه به مجلس شورای اسلامی و تلاش برای فضاسازی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 ، مهمترین سوژه‌های تبلیغی امروز رسانه‌های بیگانه برای فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

 
در زمینه مسائل سیاست داخلی ایران، محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری ایران، در حاشیه جلسه هیات دولت نسبت به دخالت سپاه پاسداران و نهادهای امنیتی در انتخابات نظام پزشکی ایران هشدار داد و گفت که آنها نباید در این موضوع دخالت کنند.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، وی با بیان اینکه «نظام پزشکی دارای قانون است و قانون کاملا مشخص کرده که باید از چه نهادهایی در مورد کاندیداهای آن استعلام شود»، افزود: «نظام پزشکی یک نهاد صنفی است و متعلق به جامعه پزشکی و درمانی است و نباید نهادهایی که مسئول نیستند، به خصوص نهادهای امنیتی، اطلاعاتی سپاه و غیر اطلاعاتی سپاه در آن دخالت کنند.»
 
بنا بر گزارش‌ منتشرشده در روزنامه بهار، در این انتخابات «۱۲۰ نفر از پزشکان اصلاح‌طلب» رد صلاحیت شده‌اند و علاوه بر آن چندین تن از نامزدهای نزدیک به دولت محمود احمدی‌نژاد نیز در این انتخابات رد صلاحیت شده‌اند که این امر اعتراض محمود احمدی‌نژاد را به دنبال داشته است.
 
مراد هاشم‌زهی، رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی و عضو کمیسیون بهداشت مجلس روز ۲۸ بهمن در مصاحبه با سایت خبرآنلاین از «تاکید ویژه رییس جمهور بر رد صلاحیت نشدن یکی از نامزدها» و «فشارهای» او در این رابطه خبر داد.
 
ارائه بودجه توسط دولت با 84 روز تاخیر و غیبت رییس‌جمهوری برای ارائه گزارش بودجه، سوژه برگزیده امروز رسانه های بیگانه برای القاء شکاف میان مسولان نظام بود.
 
این رسانه‌ها امروز نوشتند: دولت محمود احمدی نژاد رکورد تازه ای در ارائه لایحه بودجه سالانه به مجلس برجای گذاشت و پس از حدود ۸۴ روز تاخیر سرانجام لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور را ارائه کرد. رییس جمهوری ایران هنگام ارائه لایحه بودجه در مجلس حاضر نشد.
 
در زمینه سیاست خارجی و مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 امروز رسانه‌‌های بیگانه برای القا ناکارامدی گفت‌وگوها تلاش کردند.
 
نمایندگان ایران و 1+5 توافق کردند که 16 و 17 فروردین ماه 1392 در آلماتی بار دیگر با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند.
 
همچنین طرف‌های گفت‌وگو توافق کردند که مذاکرات کارشناسان دو طرف در روزهای ۱۷ و ۱۸ مارس در استانبول ترکیه برگزار شود

اخبار مرتبط

واکنش وزارت خارجه آمریکا به نامه احمدی‌نژاد

(تصاویر) خواستگاری دختر ایتالیایی از احمدی‌نژاد

آمریکا در سال 2007 در نیویورک مکالمات احمدی‌نژاد را شنود کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha