هاتگرام و تلگرام طلایی مسدود شدند+تصویر

هاتگرام و تلگرام طلایی مسدود شدند+تصویر

به گزارش سراج24، شب گذشته دو پوسته تلگرام یعنی تلگرام طلایی و هاتگرام به احترام قوانین کشور برای همیشه از دسترس خارج شدند تا سرورهای این دو پوسته تلگرام به پیامرسان بومی و مستقل از تلگرام که به زودی در بازار عرضه خواهد شد اختصاص پیدا کند.

شب گذشته ارتباط اتلگرام طلایی و هاتگرام با نسخه اصلی تلگرام قطع شد و کاربران این دو پوسته‌ تلگرام پیام‌هایی در این خصوص دریافت کردند که در آن نوشته شده است: «پس از سال‌ها همراهی، ساعتی دیگر با مهلت قضایی سرویس‌دهی هاتگرام و تلگرام طلایی، متوقف می‌شود/ به زودی با خدمتی جدید و بومی در کنار شما خواهیم بود، ما را از مبادی رسمی دنبال کنید».

هاتگرام و تلگرام طلایی از دسترس خارج شدند +تصاویر

هاتگرام و تلگرام طلایی از دسترس خارج شد +تصویر

گفتنی است؛ اپلیکیشن‌های تلگرام طلایی و هاتگرام از تلفن‌های همراه به دلیل اینکه آرشیوشان حفظ شود پاک نمی‌شود.

شایان ذکر است؛ دستور قضایی فیلترینگ شبکه پیام‌رسان تلگرام در ۱۰ اردیبهشت از سوی دادستانی تهران صادر شد. آن طور که در دستور قضایی آمده بود، این فیلترینگ باید به گونه‌ای باشد که محتوای پیام‌رسان تلگرام به هیچ نحوی در کشور قابل دسترس نباشد، اما پس از این مسدودسازی شاهد بودیم که دو نسخه‌ فارسی تلگرام به راحتی فعالیت می‌کنند که این موضوع موجب شد فیلترینگ تلگرام تا حد زیادی با چالش مواجه شود.

آنطور که مسئولان می‌گویند، قرار بر این بود که این دو نرم‌افزار تا چند هفته پس از فیلترینگ تلگرام و تا خرداد ماه فعالیت کنند و بعد از آن به پیام‌رسان ۱۰۰ درصد داخلی تبدیل و ارتباطشان با تلگرام قطع شود. این تصمیم به این دلیل اتخاذ شد که هم پیام‌رسان‌های داخلی به حد مطلوبی از توانایی برسند و هم مقدمات مهاجرت خود به پیام‌رسان‌های داخلی را فراهم کنند. اما این مهلت بارها و بارها تمدید شد و این مهملت که قرار بود تقریباً یک ماه باشد، حدود یک سال به طول انجامید و در نهایت این دو پوسته بدون آنکه بتوانند به پیام‌رسان مستقل داخلی تبدیل شوند، به فعالیت خود پایان دادند.

آنطور که در گذشته اعلام شده بود، هزینه‌ زیاد لازم برای ایجاد پیام‌رسانی که بتواند حدود 35 میلیون کاربر فعلی این دو پوسته را پشتیبانی کند، دلیل عدم توانایی شرکت صاحب هاتگرام و تلگرام طلایی برای تبدیل به پیام‌رسان بومی مستقل است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

باید صدای انقلاب اسلامی از بستر فضای مجازی به تمام دنیا برسد

نخستین دوره تخصصی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی استان تهران

حق سرپناه+عکس نوشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha