امیر عبداللهیان در دیدار با سفیر روسیه در تهران؛

طرح معامله آمریکایی - صهیونیستی قرن را از پیش شکست خورده خواند

طرح معامله آمریکایی - صهیونیستی قرن را از پیش شکست خورده خواند

به گزارش سراج24، سفیر روسیه در تهران با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط و همکاری‌های دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: روابط دو کشور راهبردی و استراتژیک است و جمهوری اسلامی ایران و روسیه می‌توانند با توجه به جایگاه مهم منطقه‌ای و راهبردی نقش موثری در ثبات و امنیت منطقه ایفا کنند.

وی ضمن محکومیت رفتار آمریکا در اعمال تحریم‌های ظالمانه، اقدامات کشور‌های اروپایی برای حفظ و پایبندی به برجام را ناکافی و در حد گفتار درمانی دانست و بر لزوم اقدام موثر و عملی از سوی این کشور‌ها به جای چانه‌زنی دیپلماتیک تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین طرح معامله آمریکایی - صهیونیستی قرن را از پیش شکست خورده خواند و نسبت به اقدامات تحریک آمیز صهیونیست‌ها در منطقه هشدار داد.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران، در ابتدای این دیدار با اشاره به برگزاری موفق کمیسیون مشترک دو کشور در جمهوری اسلامی ایران، گفت: تهران-مسکو همکاری‌های نزدیکی در زمینه‌های مختلف به ویژه سیاسی و پارلمانی دارند و علاقمندیم این همکاری‌ها را توسعه دهیم.

وی روند تحولات در سوریه را خوب ارزیابی کرد و اصلی‌ترین مسائل در این کشور را در حال حاضر تمرکز بر راه حل سیاسی، بازسازی اقتصادی و کمیسیون قانون اساسی خواند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما در سخت‌ترین کار‌ها به پیروزی رسیدیم

هزینه تست ابعاد «مقاومت فعال» ایران

اعدام کارمند قراردادی سازمان هوافضای وزارت دفاع

0 نظر

ارسال نظر

capcha