دستور کار کمیسیون‌ها منتشر شد؛

حضور وزرای راه و شهرسازی و نفت در کمیسیون عمران

حضور  وزرای راه و شهرسازی و نفت  در کمیسیون عمران

به گزارش سراج24، دستور جلسات هفتگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی از روز شنبه تا چهارشنبه (۱ تا ۵ تیر) منتشر شد.

بر این اساس وزرای نفت و راه در کمیسیون عمران برای پاسخ به ۱۱ نماینده حاضر خواهند شد، همچنین قرائت تفحص از گمرک در کمیسیون اقتصادی در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

بر همین اساس حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش جهت بررسی عملکرد این وزارتخانه‌ها در خصوص هوشمند سازی مدارس حاضر می‌شوند ضمن اینکه در این کمیسیون طرح انتزاع امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان بررسی خواهد شد.

در کمیسیون اقتصادی هم استماع گزارش عملکرد هیئت تحقیق و تفحص از گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص تخلفات مالی اعم از اختلاس تبانی و قاچاق کالا و عدم رعایت قانون و ضوابط مطرح شده و در کمیته اقتصاد مقاومتی این کمیسیون هم موضوع بی اثر کردن تحریم از طریق توسعه پترو پالایشگاه‌ها بررسی خواهد شد.

در روز یکشنبه انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون برای سال چهارم دوره دهم مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار خواهد شد.

در کمیسیون انرژی هم مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب توضیحاتی درباره تحقق شعار سال ۹۸ خواهد داد.

در کمیسیون بهداشت و درمان هم سعید نمکی وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه، رئیس سازمان اداری و استخدامی، رئیس سازمان بهزیستی، معاونین سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس موارد مربوط به خدمات سالمندان و طب سالمندی، جذب رده‌های مختلف پرستاری و مراقبت در منزل، تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تکنسین‌های سلامت دهان و اورژانس کشور، بازنگری در نحوه اجرای تعهدات پزشکان و پیراپزشکان را بررسی خواهند کرد.

در کمیسیون صنایع و معادن هم بررسی وضعیت صنعت پتروشیمی و تبادل نظر پیرامون راهکار‌های توسعه با حضور مسئولین ذیربط صورت خواهد گرفت.

در کمیسیون عمران هم بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جهت بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد عمرانی وزارت نفت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی حضور پیدا کرده و به سوالات احمد مرادی نماینده بندرعباس، عباس گودرزی نماینده بروجرد، محمد حسن‌نژاد نماینده جلفا، روح الله بابایی صالح نماینده بویین زهرا، حسین مقصودی نماینده سبزوار، عباس پاپی‌زاده نماینده دزفول، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود، جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، سهراب گیلانی نماینده شوشتر، سید علی ادیانی نماینده قائمشهر پاسخ خواهند داد.

معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور هم در کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران حاضر خواهند شد.

آخرین اقدامات سال جاری حج تمتع در کمیسیون فرهنگی هم بحث و بررسی خواهد شد.

در کمیسیون قضایی و حقوقی هم بررسی سوالات نمایندگان از سید علیرضا آقایی وزیر دادگستری جهت پاسخگویی به سوال داریوش اسماعیلی نماینده سروستان، جلال محمودزاده نماینده مهاباد، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود، بیت الله عبداللهی نماینده اهر، ولی داداشی نماینده آستارا و علی مطهری نماینده تهران حضور پیدا خواهد کرد.

همچنین محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی جهت پاسخگویی به سوالات استیضاح کنندگان در کمیسیون کشاورزی حاضر خواهد شد ضمن اینکه برگزاری انتخابات اعضای هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد. همچنین بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و تنباکو با حضور مسئولین ذیربط بررسی خواهد شد.

برای مشاهده دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

رعایت اخلاق؛ حلقه مفقوده انتخابات

مردم به کسانی رای دهند که خود اهل درد و پیگیر درمان باشند/ روحانی شهامت عذرخواهی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha