جمله ای که حجت الاسلام ماندگاری به احمدی نژاد گفت:

کاش جوانان ما ابتدا "عبد" شوند و بعد "مشاور رییس‌جمهور"

کاش جوانان ما ابتدا

 

به گزارش «سراج24»، منطقه خوزستان حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، رییس هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا، در گردهمایی جهاد، ایثار و شهادت(وارثون) اظهار کرد: جوان سرمایه‌دارترین عضو جامعه است و با دارا بودن بلوغ فکری، توان جسمی، ریسک‌پذیری، تلاش حداکثری، امید، آرمان و الگو، از اوج قابلیت‌ها و استعدادها برخوردار است.
 
وی افزود: تمام درگیری شیاطین و جن و انس در این است که می‌خواهند جوان را برای خودشان مصادره کنند ولی اگر جوان خود را با خدا معامله کند و تلاش حداکثری را برای خدا انجام دهد، اهل جهاد می‌شود.
 
ماندگاری ادامه داد: جوان اهل خرج کردن خود هم هست که این، اوج ایثار است. جوانان می‌توانند ارزان‌فروش باشند و با یک مدال طلا و یا یک نگاه هوس‌آلود خودشان را بفروشند اما اگر خود را گران بفروشند به خدا فروخته‌اند که مصداق آن شهادت است.
 
وی تصریح کرد: می‌توانیم با ایثار و شهادت و جهاد به جوان هویت بدهیم، چیزی که مهم‌ترین مشکل جوان امروزی است.
 
رییس هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا گفت: این‌که ما عبد خدا هستیم، یک تفکر بسیجی است. پیغمبر هم اول عبد بود و بعد رسول خدا شد؛ وقتی جوان عبد باشد و در مسیر فرهنگی ایثار و جهاد و شهادت قرار گیرد، هیچ دارایی را از خودش نمی‌داند و همه چیز را برای خدا می‌خواهد.
 
وی بیان کرد: زمانی که بحث بکارگیری مشاوران جوان مطرح شد به رییس‌جمهور گفتم که کاش جوانان ابتدا عبد شوند و بعد مشاور رییس‌جمهور شوند تا دچار غرور نشوند. فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت از انسان عبد می‌سازد و این موجب می‌شود که مهارت و تخصص و علم، انسان را مغرور نکند. این تفکری بود که امام خمینی(ره) به جوانان داد و جوانانی که در زمان شاه به دنبال عیش و نوش بودند را عبد کرد و به جبهه‌ها برد.
 
ماندگاری ادامه داد: جوان امروز می‌خواهد با مسئولان و مردم معامله کند در صورتی که باید تکلیف خود را انجام دهد و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار ببرد. باید فرهنگ عبودیت و بندگی خدا را راه بیندازیم و در این صورت است که همه مشکلات حل می‌شود.
 
وی افزود: یکی از شاخص‌های عبودیت، جهاد است و برکت حداکثری ما در تلاش حداکثری ما است. همچنین یکی از مفاهیم شاخص عبودیت، ایثار است یعنی همیشه دیگران را به خودمان ترجیح دهیم و در شرایط کنونی مملکت، امکانات خود را در اختیار کسانی قرار دهیم که از آن برخوردار نیستند.
 
رییس هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا گفت: امتحان انتخابات پیش روی ما است و محور این امتحان نیز حضور حداکثری است که لازمه آن هم این است که مردم به انقلاب و نظام امید داشته باشند.
 
وی عنوان کرد: دشمن می‌خواهد مردم را ناامید کند، هیچکس منکر مشکلات کشور نیست ولی باید دستاوردها را هم نشان داد. باید در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری حضور حداکثری داشته باشیم نه این‌که اتفاقاتی مانند سال 88 رخ بدهد.
 
ماندگاری افزود: نظام متعلق به مردم است و به همین دلیل، مردم باید در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند. شهدا خونشان را دادند و به فکر بعد از آن نبودند خدا خون آنها را می‌خواست و آنها اینکار را انجام دادند.
 
وی تصریح کرد: محور دیگر این انتخابات نیز، انتخاب اصلح است. به حرف‌های آدم‌ها گوش نکنید بلکه به کارنامه ‌آنها نگاه کنید؛ اگر مومن، شجاع و ولایت‌مدار بودند، احتمالا پس از این هم خواهند بود ولی اگر در سه‌، چهار سال گذشته اهل شعار بودند و دیانت نداشته‌اند معلوم است که پس از این چگونه خواهند بود.
 
رییس هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا گفت: محور سوم، اخلاق و تقوای انتخاباتی است. ما می‌خواهیم به دنیا الگو بدهیم اما انگار داریم از آنها الگو می‌گیریم. باید در تبلیغات انتخاباتی درست عمل کنیم.

اخبار مرتبط

فیلم| نسخه دین براى قرنطینه خانگى چیست؟

فیلم| هدیه قرآنی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری به مدافعان سلامت

آیا خواستگاری مجازی مناسب است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha