حضرتی از امنیت ملی تا ریاست بر کمیسیون اقتصادی

 حضرتی از امنیت ملی تا ریاست بر کمیسیون اقتصادی

به گزارش سراج24، کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در طول یک هفته گذشته روزهای شلوغی را پشت سرگذاشتند چراکه درگیر انتخاب هیات رییسه خود برای اجلاسیه چهارم دور دهم مجلس بودند. برخی از این کمیسیون‌ها هفته گذشته انتخابات خود را برگزار کرده و هیات رییسه جدید خود را معرفی کردند. برخی کمیسیون‌ها نیز روز گذشته تشکیل جلسه دادند و کار عقب افتاده را به پایان رساندند. در برخی کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون اقتصادی یا آموزش و تحقیقات انتخابات جالبی صورت گرفت. در ادامه با کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی و هیات‌رییسه جدید آن‌ها آشنا می‌شوید.

حضرتی از امنیت ملی تا ریاست بر کمیسیون اقتصادی
کمیسیون اقتصادی عصر روز گذشته اعضای جدید هیات رییسه خود را شناخت. بر اساس انتخاباتی که برگزار شد آقای الیاس حضرتی، نماینده تهران که از لیست امید به مجلس شورای اسلامی راه یافت و سابقه حضور در کمیسیون امنیت ملی را دارد، روز گذشته در اتفاقی عجیب توانست کرسی ریاست کمیسیون مهم اقتصادی را به‌دست آورد. پیش از این آقای محمدرضا پورابراهیمی از فراکسیون ولایی ریاست این کمیسیون را بر عهده داشت که در این حوزه نماینده‌ای شناخته شده است. همچنین آقایان عامر کعبی و احمد انارکی محمدی به‌عنوان نواب اول و دوم رییس تعیین شدند. از سوی دیگر آقایان سیدتقی کبیری و علی اسماعیلی به‌عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون اقتصادی انتخاب شدند، همچنین آقای سیدحسن حسینی شاهرودی به‌عنوان سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، انتخاب شد.

بازگشت عبدالرضا عزیزی به جایگاه ریاست کمیسیون اجتماعی
کمیسیون اجتماعی هم روز گذشته شاهد انتخاب رییس جدید بود. پیش از این آقای سلمان خدادادی از فراکسیون ولایی رییس کمیسیون بود اما روز گذشته اعضا رأی به ریاست آقای عبدالرضا عزیزی دادند. عزیزی در دور دوم رییس کمیسیون اجتماعی بود. همچنین دیروز آقایان علی ساری و محمد وحدتی هلان به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم انتخاب شدند. آقای جلیل مختار نیز سخنگوی کمیسیون اجتماعی شد. همچنین آقای روح‌الله بابایی صالح و خانم ناهید تاج‌الدین به‌عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

انتخاب رییس پس از بازگشت از آمریکا
کمیسیون بهداشت و درمان هم که در هفته گذشته به‌دلیل سفر آقای علی نوبخت حقیقی به آمریکا برای دیدار با فرزندانش نتوانسته بود انتخابات سال آخر هیات رییسه خود را برگزار کند روز گذشته برگزار شد و بر این اساس خود آقای نوبخت از فراکسیون امید توانست بر کرسی ریاست این کمیسیون تکیه بزند. سال گذشته آقای حسینعلی شهریاری از فراکسیون ولایی ریاست این کمیسیون را بر عهده داشت. همچنین آقایان محمدحسین قربانی و سیدمرتضی خاتمی نیز به ترتیب به‌عنوان نواب اول و دوم این کمیسیون برگزیده شدند. آقایان منوچهر جمالی سوسفی و احمد حمزه نیز توانستند با کسب اکثریت آرا از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عنوان دبیران اول و دوم این کمیسیون برای اجلاسیه چهارم مجلس انتخاب شوند، همچنین آقای اکبر ترکی به‌عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

عارف ریاست کمیسیون آموزش را از دست داد
یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات در عرصه انتخاب روسای کمیسیون‌ها برای سال آخر مجلس به کمیسیون آموزش و تحقیقات مربوط می‌شد چه آنکه آقای محمدرضا عارف عضو مهم و شناخته‌شده فراکسیون امید، ریاست بر کمیسیون آموزش و تحقیقات را از دست داد و به جای وی آقای محمد‌مهدی زاهدی از فراکسیون ولایی مجلس توانست بر کرسی ریاست بنشیند. دیروز آقایان محمود نگهبان سلامی و قاسم احمدی لاشکی هم به ترتیب به‌عنوان نواب اول و دوم انتخاب شدند. همچنین سیدحمایت میرزاده نیز سخنگوی کمیسیون فرهنگی شد. خانم فریده اولادقباد و آقای علیرضا سلیمی دبیران اول و دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شدند.

ابقای کیخا در ریاست کمیسیون کشاورزی
ترکیب اعضای هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه چهارم، دوره دهم مجلس هم هفته گذشته و بدون تغییر مشخص شد. بر این اساس آقای احمدعلی کیخا از فراکسیون امید به‌عنوان رییس و آقایان عباس پاپی زاده بالنگان
نایب رییس اول، رضا کریمی به‌عنوان نایب ریس دوم، علی محمد شاعری دبیر اول و شمس‌الله شریعت‌نژاد به‌عنوان دبیر دوم و همچنین علی ابراهیمی به‌عنوان سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

ادامه کار هیات رییسه کمیسیون شوراها بدون تغییر
کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس هم بدون تغییر رییس در سال آخر فعالیت مجلس دهم به فعالیت خود ادامه خواهد داد. بر این اساس آقای محمدجواد کولیوند از فراکسیون ولایی دوباره به عنوان رییس کمیسیون امور داخلی کشور در اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی ابقا شد. همچنین آقای سیدحمیدرضا کاظمی نیز به‌عنوان نایب رییس اول و بیت‌الله عبداللهی، نایب رییس دوم این کمیسیون برگزیده شدند. همچنین خانم پروانه مافی و آقای سهراب گیلانی نیز توانستند با کسب اکثریت آرا از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور به‌عنوان دبیران اول و دوم این کمیسیون برای اجلاسیه چهارم مجلس انتخاب شوند، همچنین اصغر سلیمی به‌عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

ملکشاهی، همچنان رییس کمیسیون قضایی
کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هم هفته گذشته و با بدون تغییر در هیات رییسه خود تصمیم به ادامه راه گرفت. بر این اساس آقای اللهیار ملکشاهی از فراکسیون ولایی دوباره به‌عنوان رییس این کمیسیون انتخاب شد. همچنین آقایان یحیی کمالی‌پور و محمد کاظمی به‌عنوان نواب اول و دوم رییس ابقا شدند. در این انتخابات حسین رضازاده و جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی به‌عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون قضایی و حقوقی انتخاب شدند، همچنین آقای حسن نوروزی به‌عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

ابقای هیات رییسه در کمیسیون صنایع و معادن
آقای عزیز اکبریان از فراکسیون ولایی هفته گذشته در انتخابات هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن در سمت خود ابقا شد. آقایان فریدون احمدی و رضا علیزاده هم به ترتیب به‌عنوان نایب رییس اول و دوم در سمت خود به فعالیت ادامه خواهند داد.
همچنین عبدالله رضیان و سیدجواد حسینی‌کیا به‌عنوان دبیران اول و دوم انتخاب شدند. سعید باستانی نیز به‌عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

رضایی کوچی، ابقا در ریاست کمیسیون عمران
کمیسیون عمران هم که انتخابات هیات رییسه آن هفته گذشته برگزار شده بود با کمترین تغییر درهیات رییسه به کار خود در اجلاسیه چهارم دوره دهم مجلس
ادامه خواهد داد.
بر این اساس آقای محمدرضا رضایی کوچی از فراکسیون ولایی به‌عنوان رییس کمیسیون عمران و آقایان ابوالفضل موسوی بیوکی (فراکسیون امید) و سید احسن علوی (فراکسیون مستقلین) به‌عنوان نواب اول و دوم رییس ابقا شدند. همچنین در این انتخابات حسین نیازآذری و علیم یار محمدی به‌عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون عمران انتخاب شدند، صدیف بدری هم به‌عنوان سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،
انتخاب شد.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هزینه آب، برق، گاز و تلفن منازل زیر 80 متر باید رایگان شود

۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

«برنامه اداره کشور بدون نفت»؛ از نگاه آرمانی تا واقعیت

0 نظر

ارسال نظر

capcha