مواد غذایی بدون کالری برای لاغری

مواد غذایی بدون کالری برای لاغری

به گزارش سراج24، برخی از موادغذایی که به‌صورت روانه مصرف می‌کنیم با حجم زیادی از کالری باعث افزایش وزن شما می‌شود، در مقابل برخی از موادغذایی هم هستند که با کالری‌ تقریبی صفر تاثیری در افزایش وزن شما نخواهد داشت.

در اینجا به معرفی برخی از مواد غذایی که هیچ کالری ندارند و به سلامت بدن شما کمک می‌کنند می‌پردازیم.

هندوانه

هندوانه از جمله میوه‌های مفیدی است که در تابستان مصرف می‌شود، این میوه به‌طورتقریبی هیچ کالری اضافه‌ای ندارد و می‌تواند ویتامین C مورد نظر بدن شما را تامین کند.

بئدمندنم

شلغم

شلغم یکی از سبزیجات سفیدی است که هنگام سرماخوردگی به کمک همه ما می‌آید؛ در ۱۳۰ گرم از این میوه تنها ۳۷ کالری وجود دارد.

بئدمندنم

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در دسترس‌ترین و بیشترین میوه‌ای است که در جهان دیده می‌شود، خوردن این میوه چه به صورت پخته شده و چه به صورت خام و کبابی، حجم زیادی از مواد معدنی بدنتان را تامین کرده و از ابتلا به سرطان‌های مختلف و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند، در یک فنجان گوجه فرنگی معادل ۱۵۰ گرم،‌ تنها ۲۷ کالری وجود دارد.

اسفناج

اسفناج از سبزیجات برگ سبزی است که به‌طور تقریبی صفر کالری دارد؛ اسفناج می‌تواند ویتامین K، ویتامین A، پروتئین و آهن بدن را تامین کند در هر ۳۰ گرم اسفناج تنها هفت کالری وجود دارد.

بئدمندنم

توت فرنگی

توت فرنگی هم از میوه‌های خوشمزه و بسیار محبوب است؛ این میوه که به صورت پخته شده در قالب مربا و یا به صورت خام مورد استفاده می‌شود شما را از ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها در امان نگه می‌دارد؛ در هر ۱۵۰ گرم توت فرنگی تنها ۵۰ کالری وجود دارد.

بئدمندنم

تربچه

تربچه که در ظرف سبزی خوردن همه ما دیده می‌شود علاوه بر خواصی متعدد که دارد می‌تواند به بهبود سلامتی بدن شما کمک کند. تربچه از جمله سبزی‌هایی است که می‌توان آن را به راحتی و بدون هیچگونه دغدغه از جهت افزایش وزن مصرف کرد.

بئدمندنم

قارچ

قارچ در دسته صیفی‌‌ها قرار دارد و علاوه بر دارا بودن ویتامین‌های مختلف هیچ کالری ندارد؛ در ۷۰ گرم قارچ تنها ۱۵ کالری وجود دارد و از این جهت می‌توان به راحتی هر چقدر که می‌خواهید قارچ بخورید.

بئدمندنم

لیمو

بخش اعظمی از این میوه را آب تشکیل داده است و به همین دلیل حجم کالری آن بسیار کم است؛ بر اساس تحقیقات مختلف لیمو ترش با حجم بالایی از آنتی اکسیدان با اغلب بیماری‌های قلبی مبارزه می‌کند؛ در یک لیوان آب لیمو تنها هشت کالری وجود دارد.

بئدمندنم

کلم

کلم نه تنها دارای ویتامین K بسیار زیادی است بلکه به بهبود سلامت پوست صورت هم کمک بسیاری می‌کند؛ در هر ۶۷ گرم کلم تنها ۳۴ کالری وجود دارد از این رو اغلب پزشکان تغذیه به افراد توصیه می‌کنند تا این سبزی را در سبد غذایی خود قرار دهند.

بئدمندنم

گریپ فروت

گریپ فروت از جمله مرکباتی است که به کاهش فشار خون بدن کمک می‌کند؛ این میوه پر خاصیت و خوشمزه علاوه بر آن که به کاهش کلسترول بدن کمک می‌کند متابولیسم بدن را هم بالا می‌برد در هر ۱۲۳ گرم گریپ فروت ۵۲ کالری وجود دارد.

بئدمندنم

هویج

هویج از جمله سبزی‌های رایج در جهان است؛ این سبزی سبب می‌شود تا ویتامین A بدن به صورت قابل توجهی تامین شود و علاوه بر آن که به سلامت بینایی منجر می‌شود، کالری زیادی را هم در خود جای نداده است؛ در هر ۱۲۸ گرم هویج تنها ۵۳ کالری وجود دارد.

بئدمندنم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

در روزهای آلودگی هوا چه غذاها و میوه‌هایی مصرف کنیم؟

سفارش‌هایی برای تغذیه در رمضان

تو کدوم زمین سلامت بازی می‌کنی؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha