حسن هانی‌زاده:

ترامپ پس از مواضع قاطعانه‌ی رهبر انقلاب برای حفظ حیثیت خود وانمود می‌کند که برنامه‌ای برای مذاکره ندارد

ترامپ پس از مواضع قاطعانه‌ی رهبر انقلاب برای حفظ حیثیت خود وانمود می‌کند که برنامه‌ای برای مذاکره ندارد

حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین‌الملل در گفت‌وگو با سراج24 دربار‌ی اهداف سفر شینزو آبه به تهران گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به تهران با هدف انتقال پیام دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا به مقامات جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. رئیس جمهور آمریکا در طول سه سال اخیر همه‌ی ابزارهای فشار را با هدف وادار کردن ایران به مذاکره با آمریکا به کار گرفت اما همه‌ی این ابزارها با مقاومت ملت ایران با شکست مواجه شد.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 دو گزینه در اختیار داشت. نخست مسئله‌ی پیش‌برد معامله‌ی قرن بود که با مقابله و مخالفت محور مقاومت و جنبش‌های فلسطینی این گزینه با شکست مواجه شد. گزینه‌ی دیگری که در دست دونالد ترامپ بود مسئله‌ی مذاکره با ایران بود که وی در سفر اخیرش به ژاپن از نخست وزیر این کشور خواست که وساطت کند و ایران را راضی به مذاکره با آمریکا کند که این گزینه هم با هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی با پاسخ قاطعی که دادند و برای جهان غافلگیرکننده بود، به شکست انجامید.

این کارشناس امور بین‌الملل اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا و تیم وی تلاش دارند تا با فرافکنی و اتهام‌زنی به ایران، جمهوری اسلامی را منزوی کنند و به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ در حال حاضر به شدت نیازمند یک پروسه‌ی تبلیغاتی برای انتخابات 2020 است که اکثر نظرسنجی‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ شانس پیروزی در این انتخابات را ندارد.

وی بیان کرد: دونالد ترامپ پس از مواضع قاطعانه‌ی رهبر انقلاب برای حفظ حیثیت خود و برای این‌که نشان دهد نیازمند مذاکره با ایران نیست سعی می‌کند که وانمود کند برنامه‌ای برای مذاکره با ایران ندارد و این موضوع با اظهارات روزهای قبل او که از شینزو آبه درخواست میانجی‌گری بین آمریکا و ایران را داشت در تناقض است.

هانی‌زاده ادامه داد: این تناقض‌گویی‌ها همواره در تیم دونالد ترامپ وجود داشته است. آن‌ها گاهی اعلام می‌کنند که نمی‌خواهند جمهوری اسلامی را سرنگون کنند و گاهی هم عنوان می‌کنند که قصد مقابله با جمهوری اسلامی را دارد. دونالد ترامپ به خاطر همین تناقض‌گویی‌ها جایگاه خود را بین هم‌پیمانان خود از دست داده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گزارشی از پایانه مرزی مهران؛ زوار مراجعه نکنند

ارتش‌های دست‌ساز آمریکا در عراق و افغانستان فروپاشید/ روایت شهید سلیمانی از ۶ ارتش خارج از مرزها

جوانان ایران اسلامی فعل ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha