سلبریتی نفروش و گران سینمای ایران!

سلبریتی نفروش و گران سینمای ایران!

به گزارش سراج24، این روز‌ها بحث دستمزد‌های خارج از عرف بازیگران سرشناس در سینما و شبکه نمایش خانگی حسابی داغ است. چندی قبل سعید رجبی فروتن درباره این گفته بود که گروهی از بازیگران با بازیگرسالاری باعث شکست سریال‌ها می‌شوند.

همین روز‌ها چند پروژه پرستاره در شبکه نمایش خانگی هست که یا شکست خوردند یا رو به شکستند.

دعوا‌های بین بازیگران و عوامل سریال‌ها و سرمایه‌گذاران بالا گرفته و حاشیه‌ها بسیار است.

اما این دستمزد‌های نجومی چقدر هستند؟ این پرسش را درباره دریافتی ۴۰۰ میلیونی یک سوپراستار مرد پرسیدیم. در میزگردی که با حضور حامد عنقا تهیه کننده سریال «قلب یخی»، نادر معماری از مدیران موسسه دنیای تصویر هنر و سعید رجبی فروتن از بنیانگذاران شبکه نمایش خانگی در سازمان سینمایی، در کافه خبر برگزار می‌شد. حامد عنقا خیلی صریح تاکید کرد: «۴۰۰ میلیون؟ این بزرگوار برای یک سریال شبکه نمایش خانگی یک‌میلیارد تومان گرفته است به طور ماهانه.» جالب اینکه دو مهمان دیگر هم این رقم را تائید کردند.

البته رجبی فروتن تاکید داشت که با نظام دستوری نمی‌توان جلوی پرداخت‌های اینچنینی را گرفت و تنها باید اتحادیه‌های صنفی و خود تهیه‌کنندگان جلوی این نظام پرداخت را بگیرند تا این پرداخت‌ها با بخشنامه‌ها زیر میزی نشوند.

جالب‌تر اینکه این دریافت‌ها بر خلاف دستمزد کارکنان دولت معاف از مالیات هم هستند و بازیگری این رقم را می‌گیرد که به گفته پخش‌کنندگان، سلبریتی بفروش هم نیست و البته او تنها یکی از گران‌های سینمای ایران است. سینمایی که تا ورودی پولش بر مدار شفافیت و مشخص نباشد همچنان شاهد چنین صحنه‌هایی خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

«من حسین‌چی‌ام» منتشر شد

وعده‌های کلاس‌های بازیگری ساده‌انگاری است

عمل قلب مهران غفوریان موفقیت‌آمیز بود/ مشکل قلبی حین ضبط سریال

0 نظر

ارسال نظر

capcha