ماجرای فرار دو برده ؛ از لباس مبدل تا آزادی در دهه ۱۸۴۰ میلادی

 ماجرای فرار دو برده ؛ از لباس مبدل تا آزادی در دهه ۱۸۴۰ میلادی

به گزارش سراج24،  الن و ویلیام کرافت برای موفقیت در نقشه خود از هیچ سفیدپوستی کمک نگرفتند و درواقع دو نفری و با هوش خود یک نقشه عجیب و جالب طراحی کردند. نقشه آن‌ها باعث شد بعد‌ها خود و دو فرزندشان برای همیشه از برده بودن خلاص شوند.

اما شاید بهتر باشد ماجرا را از آغاز تعریف کنیم الن کرافت یک برده دورگه سیاه و سفید پوست بود که شباهت زیادی به سفید پوست‌ها داشت. طبیعتا او حاصل یک ازدوج رسمی نبود و برده دار سفیدپوستی که از مادرش به عنوان برده و خدمتکار در خانه اش استفاده می‌کرد مادر الن را باردار کرده بود و سپس همسر این مرد یا مادرناتنی الن برای حذف شواهد این رسوایی الن ۱۱ ساله را به خانه‌ای دیگر برای بردگی فرستاد. به هر حال با توجه به این که الن ظاهری شبیه به سفیدپوست‌ها داشت کمتر مورد ظلم بود، اما هرگز در جامعه سفیدپوست‌ها جایگاهی نداشت و مدام تحقیر می‌شد و البته برده بود.

ویلیام کرافت یک برده کاملا سیاهپوست بود که در سن ۱۶ سالگی با الن آشنا شد و خیلی زود عاشق یکدیگر شدند و در نهایت در سن ۲۰ سالگی نیز ازدواج کردند. اما این دو همیشه از شرایط بردگی خود نارحت بودند. در نتیجه در کریسمس سال ۱۸۴۸ تصمیم گرفتند نقشه‌ای کشیده و برای همیشه از برده داری فرار کنند.

الن برنامه ریزی کرد تا از ظاهر خود با برخی تغییرات استفاده کند. او لباس‌های مردانه پوشید و مو‌های خود را کوتاه کرد تا نشان دهد یک مرد برده دار است که با برده خود یعنی همان ویلیام قصد سفر دارد. در آن دوران یک زن سفید پوست به تنهایی سفر نمی‌کرد، بنابراین آن‌ها محبور شدند از این ترفند برای پنهان کردن هدف خود استفاده کنند، برای فاش نشدن تن صدای زنانه نیز، الن خود را به مریضی زد و صحبت نمی‌کرد. با توجه به این که سواد هم نداشت دست خود را در شالی پیچید تا نشان دهد به علت بیماری قادر به نوشتن نیست.

در طول فرار آن‌ها از کوپه‌های درجه یک استفاده و در بهترین هتل‌ها نیز اقامت کردند. برای خرید لباس‌های مبدل، این زوج ماه‌ها صرفه جویی کرده بودند و در نهایت موفق شدند فرار کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مکان‌های تاریخی شکنجه در جهان ترسناک و تماشای+تصاویر

علت بزرگ شدن سلبریتی ها در دید عموم چیست؟

شب‌قدر!

0 نظر

ارسال نظر

capcha