چرا مردم نسبت به سفر رامبد جوان واکنش منفی نشان دادند؟ آیا مردم حق انتقاد دارند؟

چرا مردم نسبت به سفر رامبد جوان واکنش منفی نشان دادند؟ آیا مردم حق انتقاد دارند؟

به گزارش سراج24؛ در روزهای اخیر، خبر سفر رامبد جوان به همراه همسرش نگار جواهریان به بهانه‌ی اکران فیلم رامبد جوان یعنی قانون مورفی به کانادا منتشر شد. حواشی این سفر زمانی افزایش یافت که گمانی زنی‌ها علت اصلی این سفر را زایمان نگار جواهریان در این کشور عنوان کردند. در صورت بدنیا آمدن کودک در خاک کانادا، کودک دارای تابعیت کانادایی و پدر و مادر نیز مجوز اقامت در این کشور را بدست می‌آورند.

پس از انتشار این گمانی زنی‌ها از سوی کاربران موجی از انتقادات کاربران نسبت به جوان به راه افتاد؛ چرا که جوان در این سال‌ها در برنامه‌ی خندوانه برحمایت از تولید ملی و شعارهای وطن پرستانه تاکید ویژه‌ای داشت.

انتقاد از جوان محدود به قشرخاصی از کاربران فضای مجازی نبود و با مرور کامنت‌های موجود در ذیل پست او می‌توان به این نتیجه رسید که عموم کاربران او را به ظاهرسازی و بازی با احساسات مخاطبان متهم کرده‌اند.

پست‌های تبلیغاتی نیز در صفحه‌ی شخصی رامبد جوان افزایش یافته و یکی از کاربران می‌گوید طی درخواست او برای انتشار یک پست تبلیغاتی، مبلغ 11 میلیارد تومانی از وی طلب شده است. در همین رابطه کاربران بر این باورند که افزایش تعدادو قیمت تبلیغات صفحه‌ی رامبد جوان به منظور آمادگی برای سفر زایمان او و همسرش به کانادا بوده است.

در این میان عده‌ای معتقد بودند که سفرزایمان رامبد جوان یک مسئله‌ی شخصی است و او حق دارد انتخاب کند که فرزندش تابعیت کدام کشور را داشته باشد.

اما جریان منتقد براین باور بودند که رامبد جوان طی سالهای اخیر با شعارهای وطن پرستانه سعی در ترویج این گفتمان در سطح جامعه داشته است و با این سفر تمامی تلاش‌های خود را به زیرسوال برده است. انتقاد اصلی کاربران بیشتر به بخشی بود که جوان دائما در بخش‌های مختلف خندوانه برخوب بودن ایران تاکید داشته و چرا با وجود خوب بودن ایران تصمیم می‌گیرد که فرزند خود در خارج از مرز‌های ایران بدنیا بیاورد؟

اما با انتشار عکس بی‌حجاب نگارجواهریان ابعاد جدیدی از سفر این دو نمایان شد. از آن‌جا که نگار جواهرایان نیز یک بازیگر است می‌داند که انتشار این عکس ممکن است چه تبعاتی برای وی در پی داشته باشد.

گمانه زنی‌ها در این رابطه ادامه دارد و باید دید آیا رامبد جوان و نگار جواهریان پس از گذشت مدت نقاهت زایمان همسرش به ایران باز می‌گردد یا نه؟ آیا رامبدجوان زندگی در کانادا را انتخاب می‌کند یا مانند حمید فرخ‌نژاد ترجیه می‌دهد خانواده‌اش در کانادا باشند و خودش در ایران کار کند یا به طور کلی برای همیشه زندگی در کانادا را انتخاب می‌کند؟!

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مهدی آذرپندار سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران شد

دوره آموزش مجازی «سدید»

نخستین جشنواره معرفی نوجوان برگزیده سال برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha