۹۰ درصد کودکان خیابانی مهاجر در سوئد بزرگسال هستند!

 ۹۰ درصد کودکان خیابانی مهاجر در سوئد بزرگسال هستند!

به گزارش سراج24، به نقل از اسپوتنیک، تلویزیون ملی سوئد اعلام کرد همکاری‌های نزدیک میان دولت مراکش و پلیس مرزی سوئد و تحقیقاتی که انجام شد نشان داد بسیاری از مهاجران به ظاهر کودک که از این کشور آفریقایی به سوئد می‌روند در حقیقت افراد بالای ۱۸ سال هستند که سن خود را پنهان می‌کنند.

چندین سال است که مقامات سوئدی در مورد افزایش «کودکان خیابانی» مهاجر از مراکش که بدون داشتن همراه به این کشور وارد می‌شوند، هشدار می‌دهند. بنا به گفته این مقامات، بسیاری از آن‌ها در خیابان‌ها زندگی می‌کنند و اکثرا مرتکب جرم و جنایت‌‌های متعددی می‌شوند. این در حالی است که نه پلیس سوئد و نه هیئت ملی بهداشت و رفاه این کشور آمار دقیقی از تعداد این افراد در دست ندارند؛ زیرا بسیاری از آن‌ها به طور غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند.

با این حال، نتایج آزمایش اثر انگشتی که پلیس سوئد از تعدادی از این مهاجران گرفت فاش کرد تنها ۱۰ درصد افرادی که مورد آزمایش قرار گرفتند زیر ۱۸ سال سن دارند و باقی آن‌ها افراد بزرگسالی هستند که در مورد سنشان دروغ گفته‌اند. از آنجاییکه دریافت کمک از سوی دولت سوئد برای کودکان آسان‌تر است این مهاجران دست به چنین اقدامی می‌زنند.

در هفت سال گذشته، در مجموع ۱۸۰۰ کودک و یا به اصطلاح کودک مراکشی از سوئد درخواست پناهندگی کرده است. در سال جاری میلادی نیز ۵۵ نفر خواسته‌اند به این کشور اسکاندیناوی پناهنده شوند که حدود ۲۰ درصد نسبت به سال پیش کاهش نشان می‌دهد. هرچند بنا به گفته مقامات این آمار در فصل تابستان افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کتاب‌های شهید بهشتی در «آفریقا» طرفداران زیادی دارد

فرانسه از کشته شدن فرمانده القاعده در شمال آفریقا خبر داد

فیلم| سیاست‌های رسمی مدعیان حقوق بشر در آفریقا

0 نظر

ارسال نظر

capcha