پوتین: جهان در مسیر بسیار خطرناکی قرار گرفته است

پوتین: جهان در مسیر بسیار خطرناکی قرار گرفته است

به گزارش سراج24، به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد جهان در مسیر بسیار خطرناکی قرار گرفته است، در چنین شرایطی تلاش برای یافتن طرح جایگزین به جای رویارویی‌های خصمانه، بسیار حیاتی به نظر می‌رسد.

ولادیمیر پوتین در پیامی به حاضران در همایش دیدگاه‌های «یوگنی پریماکوف» با تاکید بر این مطلب، از برخورد با هر طرفی که ثبات جهان را هدف قرار داده است به عنوان یک ضرورت نام برد.

در پیام پوتین آمده است: جهان مرحله خطرناکی را طی می‌کند، در چنین شرایطی مهم است که در جستجوی جایگزینی برای روند رو به رشد تقابل و رویارویی‌ها باشیم، همچنین باید در پی یافتن راه حل‌های سازنده برای مشکلات اساسی جهان بود.

وی افزود: روابط بین‌الملل روند نزولی به خود گرفته است، در چنین شرایطی مهم است برای پایان دادن به روند رو به رشد رویارویی‌ها، در جستجوی راه حل‌های جایگزین واقعی و با قابلیت اجرایی باشیم. چنانچه نیاز است با غرور و منیتی که برخی از کشور‌ها برای حفظ منافع سیاسی و اقتصادی خود در پیش گرفته و این روند را به ویژه با تحمیل تحریم و به راه انداختن جنگ تجاری پیگیری می‌کنند برخورد شود.

یوری اوشاکوف، معاون رئیس جمهور روسیه نیز در این همایش تاکید کرد: مسکو ناچار است به سیاست‌هایی که ثبات راهبردی‌اش را به خطر می‌اندازد واکنش نشان دهد، ما اجازه نخواهیم داد روسیه بدون پشتوانه باشد.

اوشاکوف افزود، روابط کنونی میان روسیه و آمریکا برای همگان آشکار است، اما می‌توان گفت آمریکا در سال‌های اخیر برای گفت‌وگو در برخی زمینه‌ها چرغ سبز نشان داده است با این حال بهتر است این روند با تدابیر ملموس همراه باشد به ویژه اینکه روسیه می‌داند، آمریکا به صورت عملی وارد فضای انتخابات شده است و با توجه به احساسات ضد روسی موجود در افکار چهره‌های سیاسی آمریکا و هم زمان تحرکات کنگره، به نظر می‌رسد چراغ سبز‌هایی که ارائه می‌شود بسیار کم فروغند و همین کار را دشوار می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آمریکا هنوز لغو همه تحریم‌های مغایر با برجام را نپذیرفته است/ صحت اطلاعات «منبع آگاه» روشن است

آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده اصرار دارد/ لزوم اجرای بند29 برجام برای رفع موانع اقتصادی و تجاری مقابل ایران

ویدئو/ شکست مفتضحانه "پنجه عقاب" در طبس / شن‌ها مأمور خدا بودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha