تنظمیات آسان‌تر نقاط اتصال در بروزرسانی جدید اندروید

تنظمیات آسان‌تر نقاط اتصال در بروزرسانی جدید اندروید

به گزارش سراج24، یک ویژگی جدید در اندروید Q، به طور خودکار شبکه‌های وای‌فایی که کاربر به صورت دستی اتصال آن‌ها را قطع کرده، به لیست سیاه اضافه می‌کند. تلفن پس از این مسئله دیگر تلاش نمی‌کند که برای مدت ۲۴ ساعت به وای‌فایی وصل شود که در لیست سیاه قرار گرفته است. این قابلیت باعث می‌شود که دیگر سناریو غم انگیز از دست رفتن دیتا تکرار نشود. در این سناریو کاربر علی‌رغم تلاش زیاد نمی‌تواند به وای فای متصل شود، به همین دلیل آن را قطع کرده و از دیتای تلفن استفاده می‌کند و پس از آن به طور کلی این مسئله را فراموش می‌کند، اما دیگر دیر شده، زیرا دیتای زیادی مصرف کرده است. این اتفاق تاکنون کاربران زیادی را تحت تاثیر قرار داده است.

همچنین اندروید Q دارای یک رابط برنامه نویسی نرم‌افزار (API) است که پنل تنظیمات (Settings Panel) نام دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد هنگامی که درون یک نرم‌افزار هستند گزینه‌های اتصال مانند وای‌فای، دیتای تلفن همراه یا حالت پرواز را روشن یا خاموش کنند. این قابلیت به کاربران کمک می‌کند که بدون خارج شدن از نرم‌افزار یا کشیدن نوار تنظیمات به سمت پایین این کار‌ها را انجام دهند.

به عنوان مثال، فرض کنید یک کاربر در حالی که دستگاه در حالت هواپیما است مرورگر وب را باز کند. قبل از آندروید Q، این برنامه تنها می‌توانست یک پیام عمومی به کاربر نمایش دهد و از او بخواهد تنظیمات را برای بازگرداندن اتصالات باز کند. با استفاده از اندروید Q، برنامه مرورگر می‌تواند پنل خطی تنظیمات اتصال را مانند حالت هواپیما، Wi-Fi و داده‌های تلفن همراه در خود نمایش دهد. با استفاده از این پنل، کاربران می‌توانند بدون ترک برنامه از اتصالات دستگاه خود را کنترل کنند.

بروزرسانی اندروید Q تنظیمات نقاط اتصال را آسان‌تر می‌کند


گوگل اندروید Q بتا ۴ را هفته گذشته منتشر کرد، اما تاکنون چندین بخش مختلف برای سری‌های پیکسل ارائه کرده است. اما مشکلی برای این سری پیش آمده است. شما برای رفع آن دو راه دارید. یا گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید که با این کار تمام اطلاعات شما حذف می‌شود، یا کاری را انجام دهید که بعضی از کاربران اندروید آن را کشف کرده‌اند. در این روش کافیست با نگه داشتن دکمه‌های پاور و افزایش صدا وارد حالت بازگردانی (Recovery mode) شوید و دستگاه خود را از آن بخش ربیوت کنید. به خاطر این مشکل گوگل هنوز آخرین نسخه اندروید Q بتا را برای گوشی‌های پیکسل ارائه نکرده است. آخرین نسخه تثبیت شده اندروید Q باید سه ماهه سوم امسال عرضه شود. این بازه زمانی ۳ ماهه از جولای شروع شده و تا آخر سپتامبر ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بهترین تصاویر پس زمینه امروز +تصاویر

بهترین تصاویر پس زمینه امروز +تصاویر

قدرتمندترین ابرخودروهای جهان+تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha