سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور:

۸۰ درصد واجدین شرایط کارت ملی هوشمند را دریافت کرده‌اند

 ۸۰ درصد واجدین شرایط کارت ملی هوشمند را دریافت کرده‌اند

به گزارش سراج24، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، با اشاره به ادامه صدور کارت‌های ملی هوشمند با کارت‌های تولید داخل اظهار کرد: ۸۳۹ هزار و ۵۸ نفر کارت‌های ملی هوشمندشان صادر شده، اما کارت‌هایشان در دفاتر پست و پیشخوان مانده است و برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور اضافه کرد: ۸۰ درصد واجدین شرایط کارت ملی هوشمند را دریافت کرده‌اند و اگر ۲۰ درصد باقی مانده نیز ثبت‌نام کنند، این طرح به پایان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: از فروردین سال ۹۸ تمامی کارت‌های نمونه قدیم از درجه اعتبار ساقط شدند و دیگر تمدید نخواهند شد؛ به همین دلیل این جمعیت ۸ تا ۱۰ میلیونی فاقد کارت هوشمند ملی باید برای دریافت خدمات از دستگاه‌ها برای ثبت نام کارت مراجعه و رسید و یا کارت داشته باشند.

ابوترابی در پایان گفت: از ابتدای خرداد ۹۸ تدابیری اندیشیده شده است تا افرادی که تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمندشان را انجام داده‌اند با دریافت برگه‌ای بتوانند تا زمان صدور کارت‌هایشان، کار‌های اداری خود را انجام دهند و دستگاه‌هایی مانند بانک و غیره نیز می‌توانند از ثبت‌احوال برای احراز هویت افراد استعلام کنند.

وی همچنین به تولید کارت ملی داخلی اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس قانون، چاپخانه دولتی مرجع تولید بدنه کارت ملی هوشمند است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: هفته گذشته اولین محموله نهایی تحویل و کارت‌ها نیز تست شده است، همچنین روز گذشته هم اولین کارت تولید داخل در یکی از دفاتر پیشخوان تحویل داده شده است و در این شرایط امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۹۸ این پروژه را به اتمام برسانیم.

ابوترابی با بیان اینکه تا ۱۰ خرداد سال جاری ۵۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۷۹ نفر نسبت به تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند خود اقدام کرده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۶۳۲ نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است و حدود ۸ میلیون نفر از واجدین شرایط نیز هنوز برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند مراجعه نکرده‌اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نام‌گذاری بیش از 83 هزار نفر به نام «علی» در بوشهر

صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند تاکنون

کارت‌های ملی نمونه قدیم تا چه زمانی اعتبار دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha