امریکن کانسروتیو گزارش داد:

دلایل بسیاری وجود دارد که بولتون باید از سمتش کنار زده شود

 دلایل بسیاری وجود دارد که بولتون باید از سمتش کنار زده شود

به گزارش سراج24، پایگاه اینترنتی امریکن کانسروتیو در تحلیلی نوشت: جان لیبرت، دیپلمات سابق و کهنه‌کار آمریکایی، بار دیگر توجهات را به رابطه جان بولتون با فرقه دیوانه مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) جلب می‌کند و می‌گوید «من بتازگی خطاب به جمعی از فرهیختگان -فارغ التحصیلان سه مورد از بهترین دانشگاه‌های جهان- در واشنگتن نطقی درباره این گروه و نفوذ آن ایراد کردم. اکثر آمریکایی‌های حاضر اطلاعی از ام‌ئی‌کی (گروهک منافقین) و پرداخت‌های آن به این مشاور جنگ‌طلب امنیت ملی نداشتند. اما همه آمریکایی‌های ایرانی‌تبار در آن نشست این گروه (ام‌ئی‌کی) را بخوبی می‌شناختند و نسبت به آن انزجار داشتند و از سوابق جنایتکارانه‌اش در ایران مطلع بودند.»

در این تحلیل آمده است: رابطه طولانی مدت بولتون با ام‌ئی‌کی اعتبار هر آنچه را که وی باید درباره ایران بگوید، از بین می‌برد. کسی که اینقدر ابله یا افراطی باشد که از چنین فرقه‌ای جانبداری کند، قابل اعتماد برای انتصاب در هیچ سمت دولتی نیست.

در ادامه این مطلب آمده است: روابط بولتون با ام‌ئی‌کی باید در هر گزارشی درباره او و سیاست دولت (ترامپ) درباره ایران یادآوری شود، اما متاسفانه این مسائل به ندرت در رسانه‌ها پوشش داده می‌شود، چون اغلب از گزارش‌های مربوط به دوره کاری بولتون و حمایت وی از تغییر رژیم در ایران حذف می‌شود. بازپروری این گروه خودکامه چندش‌آور در واشنگتن بطور قابل توجهی مورد بی‌توجهی قرار گرفته است، مگر در میان افرادی که بر سیاست مرتبط با ایران متمرکزند.

اگر مشاور امنیت ملی یک دولت دیگر سابقه دریافت پول از یک گروه تبعیدی بی‌اعتبار و سازمان تروریستی «سابق» را داشت، می‌توان شرط بست که یک رسوایی بزرگ قلمداد می‌شد و پس از مدت کوتاهی به استعفای آن شخص می‌انجامید. در دولت کنونی فساد و رفتار‌های خلاف اخلاق آنقدر زیاد است که به نظر میرسد روابط بولتون با ام‌ئی‌کی در آن میان گم می‌شود.

در انتهای این مطلب آمده است: برای یک مقام رسمی ارشد دولتی که مسئول شکل‌دهی سیاست خارجی آمریکاست، قابل قبول نیست که مواجب بگیر این سازمان غیرقانونی باشد که قبلا عامل قتل آمریکایی‌ها بود. کاملا اشتباه است که یک مقام رسمی که روابط با ام‌ئی‌کی دارد، بر تصمیمات مرتبط یا سیاست ایران تاثیرگذار باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که بولتون باید از سمتش کنار زده شود و این مسئله در صدر فهرست قرار دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تاثیر حضور گروهک منافقین بر گسترش ویروس کرونا در آلبانی

پایان عمر دستمال‌های کثیف با جولان کرونا در کمپ تروریست‌های سالخورده

افتضاح کرونایی مدعیان حقوق بشر

0 نظر

ارسال نظر

capcha