هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال؛

ایران ۳ - ژاپن ۰

ایران ۳ - ژاپن ۰

به گزارش سراج24، تیم‌های ملی والیبال ایران و ژاپن در آخرین دیدارشان در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه در توکیو به مصاف یکدیگر رفتند.  

شاگردان کولاکوویچ در حالی پا به میدان گذاشته اند که در ۵ بازی گذشته شان به ۴ برد رسیده اند و در رتبه سوم جدول رده بندی قرار داشتند. ژاپن، اما تنها به ۲ برد دست یافته بود و  تیم نهم جدول بودند.  

دیدار دو تیم همواره از حساسیت زیادی برخوردار بوده است و با توجه به آن که تیم ملی کشورمان در آخرین مصاف با سامورایی‌ها شکست  خورده بود در این دیدار با انگیزه‌ای مضاعفی حاضر شد.

ست اول /ایران ۲۵ - ژاپن ۲۲

تیم ملی ژاپن میزبان آغاز کننده این بازی بود. آن ها انگیزه زیادی برای رو یارویی با سرو قامتان ایران داشتند و از همان ابتدا بازی خوبی را به نمایش گذاشتند.ملی پوشان ایرانی با وجود خستگی و مصدومیت‌هایی که از دو بازی سنگین روز‌های گذشته شان داشتند تسلیم نشدند و دو تیم پایاپای جلو رفتند.

شاگردان کولاکوویچ نخستین تیمی بودند که به امتیاز ۸ رسیدند تا هر دو تیم به وقت استراحت بروند. سرو قامتان ایرانی در ادامه کار همواره از حریفشان جلو بودند و بازهم زودتر به امتیاز شانزدهم رسیدند.

داور این بازی، اما در صحنه مشکوکی در حالی امتیاز ۲۰ را به ژاپنی‌ها داد که همه چیز بیانگر این بود که این امتیاز برای ایران است. همین اتفاق اعتراضات زیادی در پی داشت، اما این اتفاق و جو سنگین سالن مانع ادامه درخشش ملی پوشان ایرانی نشد تا در پایان شاگردان کولاکوویچ با نتیجه ۲۵ -۲۲ برنده این ست باشند.

گزارش لحظه به لحظه هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال / ایران ۲ - ژاپن ۰

ست دوم / ایران ۲۵ - ژاپن ۲۱ 

تیم ملی والیبال کشورمان در ست دوم این مسابقه نمایش خیره کننده‌ای داشت. شاگردان کولاکوویچ  توانستند با ارئه برنامه خوب در ضربات آخر و دفاع روی توپ ژاپنی‌ها را مهار کنند آن‌ها همچنین در دریافت‌ها فوق العاده ظاهر شدند و سامورایی‌ها معمولا با سختی زیادی امتیاز کسب می‌کردند.  

تیم ملی والیبال ایران در این ست هم نخستین تیمی بود که به امتیاز ۸ و ۱۶ رسید و در پایان هم با ارئه بازی زیبا توانست ۲۵ - ۲۱ برنده باشد. ژاپنی‌ها در این ست هم همانند ست نخست در سرویس‌های لحظه آخری اشتباه‌های زیادی داشتند و به راحتی چند امتیاز به تیم کشورمان دادند.  

گزارش لحظه به لحظه هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال / ایران ۲ - ژاپن ۰

ست سوم / ایران ۲۵ - ژاپن ۱۹ 

تیم ملی والیبال کشورمان در ست سوم این دیدار نمایش فوق العاده را داشت. ژاپنی‌ها که در این دوره نمایش نسبتا خوبی داشتند و تیم‌هایی مانند آرژانتین را با مشکل رو به رو کرده بودند  در این بازی خانگی حتی شانس آن را پیدا نکردند تا از تیم ملی کشورمان یک ست ببرند. آن‌ها بازی پایاپیی را شرع کردند، اما در تصاحب امتیاز ۸ و ۱۶ ناکام بودند و تنها در لحظاتی از بازی آن هم در میانه‌های این ست  امتیاز‌های خوبی به دست آوردند و خودشان را به تیم ملی کشورمان نزدیک‌تر کردند.  

سامورایی‌ها با این حال نتوانستند ستی را به دست بیاوردند و در پایان با نتیجه ۳ - ۰ در خانه شکست خوردند. شاگردان کولاکوویچ با این برد به آمار فوق العاده ۵ برد در ۶ بازی رسیدند و با کسب ۳ امتیاز این بازی ۱۶ امتیازی شدند و در جایگاه دوک جدول قرار گرفتند. نکته جالب این جاست که ملی پوشان یک امتیاز بیشتر از برزیل صدرنشین کسب کرده اند، اما یک برد از آن‌ها کمتر دارند و به همین دلیل در جایگاه دوم قرار گرفتند.

ایران ۳ - ژاپن ۰ / نمایش اقتدار سروقامتان ایرانی سامورایی‌ها را به زانو در آورد


انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha