نقوی‌حسینی در تشریح جزییات جلسه فراکسیون ولایی؛

پیوندی: یکصد و ۵۰ هزار نفر را در سیل اخیر اسکان دادیم

پیوندی: یکصد و ۵۰ هزار نفر را در سیل اخیر اسکان دادیم

به گزارش سراج24، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی، با اشاره به نشست امروز این فراکسیون گفت: این جلسه باحضور رئیس هلال احمر برگزار شد و آقای حاجی بابایی به اهمیت نقش هلال احمر اشاره کرده و از زحمات این قشر در جریان حوادث اخیر به ویژه سیل تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: در ادامه جلسه اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را در مورد هلال احمر ارائه و نکاتی پیرامون نقش هلال احمر در تحقق اقتصاد مقاومتی و ضرورت بهره‌بری بهتر از این امکانات تولید و تجاری مطرح کردند.

نقوی حسینی تصریح کرد: همچنین پیوندی رئیس سازمان هلال احمر مطالبی را در این جلسه مطرح و اعلام کرد که مسائل مطرح شده در جلسه موضوعات خوبی بوده است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: پیوندی تصریح کرد ۲۴ استان درگیر سیل بودند، امداد و نجات اصلی‌ترین وظیفه هلال احمر است لذا در همه این حوادث ما باید ابتدا افراد را نجات دهیم، بر این اساس حدود ۲۰ هزار نیرو را در این راستا بسیج کردیم.

وی گفت: رئیس سازمان هلال احمر تصریح کرد در حوادث اخیر سیل از ناوگان هوایی هلال احمر استفاده خوبی شد، هزار و ۴۵ ساعت پرواز داشته‌ایم و هزار تن مواد غذایی و محمولات را با ناوگان هوایی حمل و نقل کردیم.

نقوی حسینی اظهار کرد: پیوندی در این جلسه اعلام کرد که دومین وظیفه این سازمان اسکان اضطراری بود، لذا یکصد و ۵۰ هزار نفر را در سیل اخیر اسکان دادیم، ۶۰ هزار چادر توزیع شد و در کنار آن از طریق اکیپ‌های پزشکی به نقش درمانی خود هم پرداختیم.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: رئیس هلال احمر گفت که این سازمان از منابع خود حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در سیل اخیر هزینه کرده است، هلال احمر از فدراسیون جهانی صلیب سرخ درخواست کمک کرده و ۱۵ کشور در این زمینه کمک‌های خود را ارسال کردند، همچنین ۲.۵ میلیون یورو از فدراسیون جهانی جمع شد، اما اجازه ندادند که این مبلغ به کشورمان ارائه شود که در نتیجه کارشکنی‌های آمریکا هلال احمر تلاش کرد تا از منابع مردمی و سازمان‌های مردم نهاد استفاده کند.

وی بیان کرد: پیوندی در این جلسه تأکید کرد که ایران عضو فدراسیون جهانی صلیب سرخ است و اعتراضات خود را هم نسبت به تحریم کمک‌های جهانی از سوی آمریکا اعلام کرده است، دبیر کل فدراسیون هم قول داده تا موضوع را پیگیری کند و کمک‌های مذکور را آزاد کرده و در اختیار ایران قرار دهد، اما اگر این فدراسیون به وظیفه خود عمل نکند از امکانات و راه‌های حقوقی استفاده خواهیم کرد.

نقوی حسینی اضافه کرد: پیوندی همچنین اعلام کرد که در کمک به سیل‌زدگان یک کار ملی انجام شده و همه نهاد‌ها به ویژه سپاه، ارتش، بسیج و مردم پای کار بودند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: رئیس سازمان هلال احمر در جلسه امروز اعلام کرد که آموزش همگانی مهمترین برنامه سال آتی هلال احمر است، سرمایه اجتماعی حضور مردم را باید با آموزش‌های لازم تکمیل کنیم همچنین صرفه‌جویی و تقویت ناوگان هوایی هلال احمر در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی اظهار کرد: پیوندی گفت که پروژه‌های زیادی در سطح کشور در ۴ دهه گذشته هنوز باقی مانده و نیمه کاره هستند که نیازمند اعتبارات زیادی از ناحیه خیرین برای تکمیل هستند، این سازمان به هیچ وجه وارد کار سیاسی نخواهد شد و نگاه جناحی نداشته و نخواهد داشت.

نقوی حسینی تصریح کرد: در ادامه نشست امروز آقای حاجی بابایی اعلام کرد که دولت مصوبه مجلس در مورد حقوق کارکنان را اجرا نکرده است همچنین قوه مجریه در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هم به گونه‌ای عمل کرده که هیچگونه درکی از همسان‌سازی وجود ندارد یعنی همسان‌سازی را همان افزایش حقوق و ۴۰۰ هزار تومان محاسبه کرده است.

نماینده مردم ورامین بیان کرد: همچنین آقای حاجی بابایی گفت که ما خواهان اجرای مصوبه مجلس هستیم چرا که هدف خانه ملت ایجاد عدالت بود، اما دولت در افزایش حقوق‌ها بی عدالتی را دنبال کرده است بر این اساس دولت موظف است با اصلاح احکام مصوبه مجلس را اجرایی کند.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

فیلم| قصِه‌یِ غُصِه‌ی ۹۸ ؛ تمام اتفاقات امسال در یک قاب

فیلم| ایام الله

دستگاههای دولتی ومجموعه‌های مردمی هرچه بیشتر به یاری مردم بشتابند

0 نظر

ارسال نظر

capcha