مقصودی در صحن علنی:

بافت فرسوده شهری کاملاً رها شده است

بافت فرسوده شهری کاملاً رها شده است

به گزارش سراج24، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در جریان در برنامه ششم توسعه قرار بر این شد که هر سال ۹۰۰ هزار واحد مسکن تولید شود که متأسفانه این مصوبه در حد شعار باقی ماند.

وی افزود: اگر به دنبال آن هستیم مشکل مسکن حل شود، باید کنسرسیومی متشکل از قوه قضائیه، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و بانک مرکزی تشکیل شود و در وهله اول میزان مسکن‌های احتکار شده که در حال حاضر حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار خانه است، برآورد دقیق و ساماندهی شود.

نماینده مردم سبزوار تصریح کرد: متأسفانه بافت فرسوده شهری کاملاً رها شده است، در حالیکه باید زیرساخت‌های آن فراهم شده و فضای سبز در این مناطق ایجاد شود.

وی گفت: متأسفانه تأمین اجتماعی پول‌های مُفت و مجانی از مردم می‌گیرد، اما اقدامی را در این راستا انجام نمی‌دهد و باید سایه تأمین اجتماعی از ساخت و ساز‌ها برداشته شود.

مقصودی بیان کرد: خانه‌های گران و اراضی داخل شهر قابل خرید و فروش نیست و معمولاً توسط دلالان و مطابق با یک نقشه از قبل تعیین شده خرید و فروش می‌شود.

وی با اشاره به افزایش حاشیه نشینی در شهر‌های بزرگ گفت: لازم است شهرک‌های اقماری ساخته شود و همچنین بسیاری از جوانان به دنبال آن هستند که در روستا‌های خود بمانند که لازم است طرح هادی روستایی مورد بازنگری دقیق قرار گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما در سخت‌ترین کار‌ها به پیروزی رسیدیم

هزینه تست ابعاد «مقاومت فعال» ایران

اعدام کارمند قراردادی سازمان هوافضای وزارت دفاع

0 نظر

ارسال نظر

capcha