قدرتمندترین ابرخودروهای جهان+تصاویر

 قدرتمندترین ابرخودروهای جهان+تصاویر

به گزارش سراج24، حدود ۱۳ سال پیش، زمانی که بوگاتی ویرون با پیشرانه ۱۰۰۱ اسب‌بخار قدرت عرضه شد، اتفاقی بزرگ در صنعت خودروسازی جهان رخ داد، رویای خیلی از افراد به واقعیت پیوسته بود و بوگاتی ویرون با سرعت منحصر‌به‌فرد خود همچون ستاره‌ای می‌درخشید. هرچند در آن زمان تصور می‌شد که دیگر عصر خودرو‌های ۱۰۰۰ اسب‌بخاری فرا رسیده و تا چند سال آینده مدل‌های فراوانی از این دست ساخته خواهند شد، اما واقعیت آن است که خودرو‌هایی با این قدرت هنوز هم به ندرت تولید می‌شوند. نیرو هزار اسب‌بخار آن‌قدر زیاد است که خودرو‌هایی با این قدرت، مجوز قانونی برای عبور از خیابان‌ها و جاده‌ها را دریافت نمی‌کنند. این مدل‌ها بیشتر برای استفاده‌های خاص، یا کار‌های تبلیغاتی مفید هستند. شرکت‌های تولید کننده نیز تعداد محدودی از این دست خودرو‌ها را تولید کرده و با قیمتی نجومی به مشتریان خاص خود می‌فروشند.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

اما ابرخودرو‌هایی با هزار یا بیش از هزار اسب‌بخار قدرت همیشه جذاب هستند، نمی‌توان منکر این حقیقت شد که طرافداران صنعت خودرو، عاشق مدل‌های قدرتمند با طراحی جذاب و غرش اگزوز ترسناک هستند. تاکنون تعداد محدودی از این دست خودرو‌ها تولید شده و قرار است در این گزارش به این مدل‌ها بپردازیم. مدل‌های نامبرده شده در این فهرست، خودرو‌های رسمی با ۱۰۰۰ یا بیش از ۱۰۰۰ اسب‌بخار هستند، البته شرکت‌های تیونر، مدل‌های بروزرسانی شده زیادی با قدرت بیش از ۱۰۰۰ اسب‌بخار تولید کرده‌اند، ولی هدف ما معرفی خودرو‌های رسمی شرکت‌های مطرح جهان است. باما همراه باشید:

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: Lucid Air

سال تولید: ۲۰۱۸

قدرت پیشرانه: ۱۰۰۰ اسب‌بخار

تولید خودرویی مانند Lucid Air که با هزار اسب‌بخار قدرت، هیچ آلودگی برای محیط زیست ایجاد نکند، تحسین برانگیز است، شرکت Lucid خودرو جدید خود را با پیشرانه دوقلو تمام الکتریکی و باتری لیتیوم‌یونی ساخته است. Lucid Air از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را طی ۲.۵ ثانیه طی می‌کند، اما نهایت سرعت تعریف شده آن ۲۱۷ مایل در ساعت است. Lucid Air بیشتر در مدل‌های ۴۰۰ اسب‌بخاری به فروش می‌رسد، اما نسخه ۱۰۰۰ اسب‌بخاری آن نیز تولید شده که در دسته خود‌های لاکچری و گران قیمت قرار می‌گیرد.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: شورولت کوروت Yenko/SC Stage II

سال تولید: ۲۰۱۸

قدرت پیشرانه: ۱۰۰۰ اسب‌بخار

شورولت به واسطه پیشرانه ۶.۸ لیتری سوپرشارژ با جعبه دنده هفت سرعته دستی توانست قدرت مدل Yenko/SC Stage II را به رقم فوق‌العاده هزار اسب‌بخار برساند، این شرکت با تمرکز برروی ترمز، سیستم تعلیق و قدرت خروجی خودرو، مدلی امن تولید کرده است. جالب آن است که Yenko/SC Stage II با قیمت ۶۸ هزار و ۹۹۸ دلار یکی از ارزان‌ترین خودرو‌های هزار اسب‌بخاری در دنیا محسوب می‌شود.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: کادیلاک CTS-V HPE1000

سال تولید: ۲۰۱۸

قدرت پیشرانه: ۱۰۰۰ اسب‌بخار

زمانی که کادیلاک خودرو لاکچری، زیبا به همراه پیشرانه‌ای با هزار اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند، آن محصولی به جذابی CTS-V HPE1000 خواهد بود. کادیلاک در این مدل از پیشرانه ۶.۲ لیتری سوپرشارژر به همراه هشت سیلندر استفاده کرده که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را طی ۲.۷ ثانیه طی می‌کند. این سدان چهاردرب لاکچری، ۱۵۹ هزار دلار قیمت دارد، اما جزو گران‌ترین خودرو‌های هزار اسب‌بخاری دنیا محسوب نمی‌شود، در این فهرست، مدل‌هایی نجومی‌تر از کادیلاک CTS-V HPE1000 نیز وجود دارد.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: Zenvo TS1 GT

سال تولید: ۲۰۱۷

قدرت پیشرانه: ۱۱۰۴ اسب‌بخار

زنوو یک شرکت دانمارکی است و نام مطرحی در صنعت خودروسازی ندارد، اما در سال ۲۰۱۷ با تولید ابرخودرو TS1 GT، وجهه‌ای متفاوت از خود به جای گذاشت. TS1 GT یکی از محدود مدل‌های تولیدی زنوو به شمار می‌آید، این مدل باپیشرانه سوپرشارژ دوقلو ۵.۸ لیتری به همراه هشت سیلندر، ۱۱۰۴ اسب‌بخار قدرت و ۷۱۰۰ دور بر دقیقه گشتاور تولید می‌کند. نهایت سرعت TS1 GT به ۲۲۳ مایل بر ساعت می‌رسد. زنوو این مدل را با قیمت ۱.۲ میلیون دلار به فروش می‌رساند.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: استون مارتین Valkyrie

سال تولید: ۲۰۱۹

قدرت پیشرانه: ۱۱۶۰ اسب‌بخار

استون مارتین آن‌قدر اعتبار دارد که بتواند در مدت کوتاهی تمام ۱۵۰ نسخه تولید شده از ابرخودرو Valkyrie را به آسانی به فروش برساند. این مدل به پیشرانه ۱۲ سیلندری پرقدرت‌ترین و سریع‌ترین خودرو استون مارتین محسوب می‌شود، این شرکت ادعا کرده که Valkyrie توانایی رقابت با مدل‌های مسابقه‌ای فرمول یک را دارد و رکورد‌های ثبت شده آن با رکورد‌های ثبت شده از مدل‌های فرمول یک، تفاوت چندانی ندارد. Valkyrie تنها ۱۰۳۰ کیلوگرم وزن دارد، یعنی به ازای هر کیلوگرم وزن، بیش از یک اسب‌بخار قدرت در این مدل گنجانده شده که نسبت فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: بوگاتی ویرون سوپراسپرت

سال تولید: ۲۰۱۰

قدرت پیشرانه: ۱۱۸۴ اسب‌بخار

بوگاتی ویرون به نوعی آغاز کننده این راه شناخته می‌شود، بوگاتی در طی ۱۰ سال تولید مدل ویرون، چندین نسخه مختلف با قدرت‌های متفاوت از آن را عرضه کرده، اما مدل سوپراسپرت با ۱۱۸۴ اسب‌بخار قدرت محصول متفاوتی است. این مدل ۱۹۸ اسب‌بخار از مدل اصلی نیرو بیشتری تولید می‌کند و نهایت سرعت آن به ۲۶۸ مایل بر ساعت می‌رسد. سوپراسپرت از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را طی ۲.۵ ثانیه طی می‌کند و اگر به طور مداوم و مستقیم با نهایت سرعت حرکت کند، مخزن سوخت آن در کمتر از ۸ دقیقه خالی می‌شود. بوگاتی ویرون سوپراسپرت در زمان عرضه ارزشی معادل با ۳ میلیون دلار داشت.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: مرسدس AMG Project One

سال تولید: ۲۰۲۰

قدرت پیشرانه: ۱۲۳۱ اسب‌بخار

ایده تولید یک خودرو فرمول یک برای رانندگی قانونی تا کنون توسط هیچ شرکتی اجرا نشده، اما مرسدس هرروز به ساخت چنین مدلی نزدیک می‌شود. مرسدس پروژه وان در حال تولید است و طبق توصیف‌هایی که از آن شده، مدلی باشکوه خواهد بود. ابرخودرو مرسدس به پیشرانه هیبریدی مورد استفاده در خودرو‌های فرمول یک مجهز خواهد شد، این سیستم از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری بنزینی با ۶ سیلندر و چهار پیشرانه الکتریکی تشکیل شده که ۱۲۳۱ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کنند.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: SSC Ultimate Aero XT

سال تولید: ۲۰۱۳

قدرت پیشرانه: ۱۳۰۰ اسب‌بخار

برخی مدل‌های این فهرست به دلیل منحصر‌به‌فرد بودن، نام‌هایی خاص و غیر معقول دارند که یکی از آن‌ها مدل Ultimate Aero XT تولید شرکت SSC با ۱۳۰۰ اسب‌بخار قدرت است. این مدل با ثبت سرعت ۴۳۹ کیلومتر در ساعت، یکی از سریع‌ترین خودرو‌های جهان لقب گرفته، برای رسیدن به این سرعت ssc از پیشرانه ۶.۹ لیتری هشت سیلندر شورولت استفاده کرده است. تنها پنج مدل از Ultimate Aero XT تولید شد و هرکدام ۷۴۰ هزار دلار قیمت داشتند.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: NIO EP9

سال تولید: ۲۰۱۶

قدرت پیشرانه: ۱۳۶۰ اسب‌بخار

مدل NIO EP9 از شرق می‌آید، شرکت NIO یک برند چینی تولید خودرو است که تا کنون ۳ مدل تولید کرده، اولین محصول این شرکت ابرخودرو EP9 با قدت دیوانه‌وار ۱۳۶۰ اسب‌بخار است و بعد از لامبورگینی اونتادور، رکورددار سرعت در پیست معروف نورنبرگ محسوب می‌شود. NIO EP9 با چهار پیشرانه الکتریکی در پیچ و خم‌های جاده بسیار سریع عمل می‌کند، طراحی آن به صورتی است که ۱.۵ تن نیرو داون‌فورس تولید می‌کند و عملکردی مشابه با خودرو‌های فرمول یک دارد. تنها ۶ نسخه از این مدل به فروش رسیده که هرکدام ۱.۲ میلیون دلار قیمت داشت.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: بوگاتی شیرون

سال تولید: ۲۰۱۷

قدرت پیشرانه: ۱۴۷۹ اسب‌بخار

بوگاتی با معرفی مدل شیرون با ۲۹۶ اسب‌بخار قدرت، بیشتر از ویرون، بسیاری از طرفداران خود را شگفت‌زده کرد، ۱۴۷۹ اسب‌بخار رقم بسیار بالایی است که بوگاتی در مدل جدید خود جای داده است. این خودرو ۳.۳ میلیون دلاری از پیشرانه چهارگانه توربو ۸.۰ لیتری با ۱۶ سیلندر استفاده می‌کند. شیرون از صفر تا ۶۰ مایل در ساعت را در ۲.۴ ثانیه طی می‌کند و نهایت سرعت آن به ۲۶۱ مایل در ساعت می‌رسد.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: کوئنیگزگ Regera

سال تولید: ۲۰۱۶

قدرت پیشرانه: ۱۵۰۰ اسب‌بخار

شرکت کوئنیگزگ نامی قدیمی در تولید ابرخودرو‌های فوق سریع شناخته می‌شود، این خودروساز تمامی قطعات محصولات خود را به صورت دست‌ساز تولید و جای‌گذاری می‌کند تا همچون بوگاتی، خودرو‌های این برند نیز قیمتی سرسام‌آور داشته باشند. مدل Regera با پیشرانه توربوشارژ ۵.۰ لیتری به همراه هشت سیلندر و پیشرانه الکتریکی با قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار در مجموع ۱۵۰۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: Weineck Cobra

سال تولید: ۲۰۱۶

قدرت پیشرانه: ۱۶۰۰ اسب‌بخار

زمانی که صحبت از بازسازی مدل‌های کلاسیک می‌شود، به یاد مدل‌هایی جذاب، با قدرتی معمولی و معمولا سازگار با محیط زیست خواهیم افتاد، اما کبری از این دست خودرو‌ها نیست. کبری بازسازی شده نسخه اصلی در دهه ۱۹۶۰ میلادی است، این خودرو با پیشرانه حجیم ۱۶.۰ لیتری به همراه ۸ سیلندر از صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را زیر ۱۰ ثانیه طی می‌کند و این درحالی است که کمکی از سیستم توربو یا سوپرشارژر نیز استفاده نمی‌کند. کبری به عنوان پدربزرگ پرسرعت جاده‌ها شناخته می‌شود که هر نسخه آن ۶۱۳ هزار دلار قیمت دارد.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: هنسی Venom F5

سال تولید: ۲۰۱۹

قدرت پیشرانه: ۱۶۰۰ اسب‌بخار

هرچند هنسی یک شرکت تیونینگ محسوب می‌شود، اما در این سال‌ها آن‌قدر مدل جدید و محبوب به بازار عرضه کرده که دیگر به عنوان برندی معتبر و با سابقه شناخته شده است و برای همین مدل Venom F5 از این شرکت درون فهرست ما قرار می‌گیرد. این مدل با پیشرانه توربو دوگانه ۷.۶ لیتری به همراه هشت سیلندر، از صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را در کمتر از ۱۰ ثانیه طی می‌کند و نهایت سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: Rimac C_Two

سال تولید: ۲۰۱۹

قدرت پیشرانه: ۱۸۸۸ اسب‌بخار

مدل C_Two محصول شرکت کروات Rimac است. این مدل در نمایشگاه خودرو ژنو امسال رونمایی شده و تنها در ۱۵۰ نسخه تولید می‌شود که هرکدام ۱.۵ میلیون پوند قیمت دارند. C_Two یک ابرخودرو الکتریکی با حالت رانندگی نیمه‌خودکار است که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۲.۵ ثانیه طی می‌کند و از باتری ۱۲۰ کیلووات‌ساعتی بهره می‌برد. بازه حرکتی این خودرو ۶۵۰ کیلومتر با یک شارژ است.

با قدرتمندترین ابرخودروهای جهان آشنا شوید +تصاویر

نام مدل: پینین‌فاریا باتیستا

سال تولید: ۲۰۲۰

قدرت پیشرانه: ۱۹۰۰ اسب‌بخار

در زمان نمایشگاه ژنو به طور کامل در مورد باتیستا سخن گفتیم، این مدل با قدرت ۱۹۰۰ اسب‌بخار یک هیولای کامل است که به طرز عجیبی توانسته گواهی رانندگی جاده‌ای را دریافت کند. باتیستا یک خودرو ایتالیایی است و میراث‌دار تمامی شرکت‌های بزرگ ایتالیایی محسوب می‌شود، این مدل از سیستم تعلیق Rimac استفاده کرده و یا ثبت زمان زیر دو ثانیه برای رسیدن از صفر تا ۶۰ مایل در ساعت، سریع‌ترین خودرو ایتالیایی ساخته شده در تاریخ لقب گرفته است. این ابرخودرو سال آینده عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بهترین تصاویر پس زمینه امروز +تصاویر

شایعاتی که تکذیب شد+فیلم

تنظمیات آسان‌تر نقاط اتصال در بروزرسانی جدید اندروید

0 نظر

ارسال نظر

capcha