ایران ۳- آرژانتین ۱ +تصاویر

ایران ۳- آرژانتین ۱ +تصاویر

به گزارش سراج24، تیم‌های ملی والیبال ایران و آرژانتین در ادامه هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه به وقت تهران در توکیو به مصاف هم رفتند. شاگردان کولاکوویچ در نخستین دیدار این هفته در یک بازی سنگین به مصاف برزیل رفتند و در پایانی یک جدال نزدیک ۳ -۲ باختند. تیم ملی والیبال آرژانتین هم در آخرین دیدار خود روز گذشته با میزبان هفته دوم این رقابت‌ها یعنی ژاپن بازی کرد و ۳- ۰ شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران هم اکنون با ۳ برد و ۱۰ امتیاز تیم سوم جدول رده بندی است و آرژانتین هم با ۲ برد و ۷ امتیاز تیم هفتم جدول رده بندی است.

ایران - آرژانتین / گزارش لحظه به لحظه

تیم‌های ملی والیبال ایران و آرژانتین سابقه بازی‌های زیادی را دارند که حاصل آن ۴ برد برای آرژانتین و ۶ برد برای ایران بوده است.

تاریخچه دیدار‌های سابق دو تیم

قهرمانی جهان ۱۹۹۸، ایران صفر – آرژانتین ۳
انتخابی المپیک ۲۰۰۸، ایران ۱ – آرژانتین ۳
جام جهانی ۲۰۱۱، ایران ۳ – آرژانتین ۲
قهرمانی جهان ۲۰۱۴، ایران ۳ – آرژانتین صفر
جام جهانی ۲۰۱۵، ایران ۱ – آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲
المپیک ۲۰۱۶، ایران صفر – آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران ۳ – آرژانتین ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۸:ایران ۳ - آرژانتین ۲

ایران ۱- آرژانتین ۰ / گزارش لحظه به لحظه

ست اول / ایران ۲۵ - آرژانتین ۱۹

بازی دو تیم با سرویس کونته برای آرژانتینی ها آغاز شد اما  خطای دو ضرب آرژانتینی‌ها باعث شد تا نخستین امتیاز برای تیم ملی والیبال کشورمان باشد. بازی دو تیم در ابتدای این دست پایاپای دنبال شد، اما بازهم این ایرانی‌ها بودند که با اختلاف جزئی تری از حریفشان پیش افتادندو به امتیاز ۸ رسیدند.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتند و توانستند از حریفشان پیشی بگیرند. این اختلاف در ادامه بیشتر هم شد و حتی در لحظاتی به ۹ امتیاز هم رسید. برنامه آرژانتینی ها اما تغییر کرد و آن‌ها توانتسند به جریان بازی بازگردند. سرویس‌های خوب کونته در میانه‌های بازی اختلاف دو تیم را کم کرد. بی دقتی در دریفت و دفاع در زمین ایران در لحظاتی نگران کننده شده بود، اما وقت استراحت برای ایران و تغییر برنامه باعث شد تا بازهم شاگردان کولاکوویچ به برتریشان ادامه دهند و در نهایت با نتیجه ۲۵ - ۱۹ برنده این بازی شوند.

ایران ۱- آرژانتین ۰ / گزارش لحظه به لحظه

ست دوم / ایران ۲۰ - آرزانتین ۲۵

ست دوم این دیدار‌ها هم بابازی خوب ایرانی‌ها آغاز شد، اما این آرژانتینی‌ها بودند که نخستین امتیاز را کسب کردند لوبه و کونته در این ست نمایش خوبی داشتند و حضور آن‌ها باعث شده بود تا اختلاف دو تیم زیاد باشد در ادامه بازی و هنگامی که دو تیم در امتیاز ۷ برابر بودند رالی جذابی صورت گرفت که آرژانتینی‌ها در نهایت موفق شدن امتیاز هشتم را به دست بیاورند.

بازی دو تیم در این ست بسیار نزدیک و حساس بود، اما این شاگردان کولاکوویچ بودند که به امتیاز ۱۶ رسیدند با این حال یکی از مشهود‌ترین مشکل‌ها برای تیم ملی ایران در این ست در بخش سرویس‌ها بود که باعث شد فرصت‌های زیادی برای آرژانتینی‌ها به دست بیاید.

کار‌های سرعتی در ادمه کار در دستور کار ایرانی‌ها قرار گرفت و شاگردان کولاکوویچ توانستند نمایش خوبی داشته باشند. در این ست اشتباه در سرویس برای ایران و در عوض دقت سرویس‌های آرژانتینی‌ها باعث شد تا آن‌ها در نهایت ۲۵ - ۲۰ برنده شوند.

گزارش لحظه به لحظه هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال / ایران ۲- آرژانتین ۱

ست سوم / ایران ۲۵ - آرژانتین ۲۳

ملی پوشان آرژانتین در این ست هم بازی را بسیار خوب آغاز کردند. نیاز به تغییر در این ست برای تیم ملی بیش از همیشه احساس می‌شد. سرویس ایرانی‌ها در این ست بازهم تعریفی نداشت و هچنین دفاع روی تور خوب برای آرژانتینی‌ها و دقت در سرویس‌ها برای شاگردان کولاکوویچ دردسر ساز شد.

آرژانتینی‌ها نخستین تیمی بودند که به امتیاز ۸ رسیدند تا دو تیم به وقت استراحت بروند. کولاکوویچ در این ست نگران‌تر از همیشه بازی را دنبال می‌کرد. عملکرد بسیار خوب آرژانتینی‌ها باعث شد تا آن‌ها ۳ امتیاز از تیم ملی ایران فاصله بگیرند. البته در ادامه بازیکنان ایرانی توانستند اختلافشان با حریف آمریکای جنوبیشان کم کنند تا دو تیم در میانه‌های این ست بازی پایاپایی را دنبال کنند.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه کار، اما نمایش خوبی داشتند و توانستند نتیجه بازی را برگردانند، کار سرعتی و دفاع خوب بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در لحظات پایانی باعث شد تا نتیجه این ست در پایان به سود تیم ملی والیبال ایران تمام شود.

گزارش لحظه به لحظه هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال / ایران ۲- آرژانتین ۱

ست چهارم / ایران ۳۴ - آرژانتین ۳۲

بازی در ابتدای ست چهارم توقف زیادی داشت و بازیکنان دو تیم بازی برابری را به نمایش گذاشتند. دو تیم برای رسیدن به امتیاز ۸ رالی جذابی به نمایش گذاشتند که در آخر امتیاز آن به آرژانتینی‌ها رسید.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه این ست بار‌ها از حریف آمریکای جنوبیشان عقب افتادند، اما با برنامه به بازی بازگشتند، جدال حساس دو تیم در این ست به اوج رسیده بود و دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند تا این که هر دو  در امتیاز ۲۴ به تساوی رسیدند.

بازی پس از این تساوی با حساسیت خاصی دنبال شد و شاگردان مندز بار‌ها از ایران عقب افتادند تا سرانجام تیم ملی والیبال کشورمان موفق شد با نتیجه ۳۴ - ۳۲ به پیروزی برسد و ۳ امتیاز این مسابقه را به دست بیاورد. شاگردان کولاکوویچ فردا در آخرین بازیشان در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال به مصاف ژاپن میزبان می‌روند آن‌ها هم اکنون با ۱۳ امتیاز صدرنشین لیگ ملت های والیبال هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ایران ۳ - کانادا ۰

فدراسیون جهانی والیبال به تیم ملی ایران پاداش ۴۹ هزار دلاری می‌دهد

عدم استقبال مسئولان از ملی پوشان والیبال!

0 نظر

ارسال نظر

capcha