تفسیر دعای روز بیست و هشتم ماه رمضان+فیلم و عکس نوشته

 تفسیر دعای روز بیست و هشتم ماه رمضان+فیلم و عکس نوشته

به گزارش سراج24، در دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات و گرامى دار در آن به حاضر کردن و یا داشتن مسائل و نزدیک گردان در آن وسیله‌ام به سویت از میـان وسیله‌ها اى آنکه سرگرمش نکند اصرار و سماجت اصرارکنندگان.

دعای روز بیست و هشتم ماه رمضان + فیلم و عکس نوشته

حجت الاسلام و المسلمین حمید رضا بصیری مدرس دانشگاه و کارشناس مذهبی در تفسیر دعای روز بیست و هشتم ماه رمضان، گفت: از جمله نکات ارزشمندی که در دعای روز بیست و هشتم از خدا می‌خواهیم، این است که خدایا کاسه و پیاله ما را از مستحبات پر کن. واجبات جای خود را دارد؛ ترک محرمات هم جای خود. این اعمال جواز ورود به بهشت هستند، اما در روایات داریم که انسان‌ها اگر بخواهند، در بهشت رشد پیدا کنند و بالا بروند، به انجام مستحبات و ترک مکروهات نیازمند هستند؛ بنابراین نوافلی که در این دعا آمده، همان کار‌های مستحبی است که اگر در پرونده ما باشد بسیار پسندیده است.

صوت دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان

 
 

وی افزود: متاسفانه بسیاری از ما، یا اصلا به مستحبات توجه نمی‌کنیم و فقط واجبات و محرمات را رعایت می‌کنیم (که البته لازم است و شرط ورود به بهشت و شرط نجات از جهنم است)، یا بعضی از ما کار ناپسند تری انجام می‌دهیم و فقط به مستحبات توجه می‌کنیم. این درحالی است که انجام واجبات و ترک محرمات، ارکان ساختمان ایمان است. طاعت الهی در این اعمال است، اما آنچه واجبات را زینت می‌دهد، مستحبات و مکروهات است که در دعای امروز از خداوند متعال توفیق انجامش را خواسته ایم. در ادامه می‌فرماید، خدایا راه من را به خودت نزدیک کن که این مستحبات راه آن را هموار‌تر می‌کند.

تفسیر دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان

 
 
 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پیگیری سازمان تبلیغات اسلامی جهت برگزاری مراسمات ماه مبارک رمضان

برنامه عزاداری ۷۰ هیأت در ایران اسلامی به مناسبت شهادت امام کاظم(ع)

شورای هیئت‌های مذهبی کشور از سپاه حفاظت هواپیمایی تقدیر کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha