دیدار روحانی با ورزشکاران و قهرمانان ملی؛

آقای روحانی پاسخ بدهد؛ چه عاملی سایه‌ی جنگ را از بین برد؟ برجام یا مقاومت انقلابی؟

آقای روحانی پاسخ بدهد؛ چه عاملی سایه‌ی جنگ را از بین برد؟ برجام یا مقاومت انقلابی؟

با گزارش سراج24؛ حسن روحانی شامگاه شنبه میزبان ورزشکاران و قهرمانان ملی بود. جدای از بخش‌های مرسوم سخنرانی آقای روحانی در رابطه با فواید ورزش و لزوم گسترش روحیه‌ی ورزشکاری در جامعه، شاید این بخش از سخنان آقای رئیس جمهور در بردارنده‌ی سوالاتی باشد؛ رئیس جمهور ادامه داد: ما در میدان بزرگ ایستادگی رقابت و تقابل در برابر دشمنان نیز با وحدت و یکپارچگی پیروز خواهیم شد.

رئیس جمهور با قدردانی از ملت شریف ایران، گفت: ملت ایران برای ماه‌ها و روزها، ایام سختی را با ایستادگی در برابر دشمنان سپری کرد و دشمنان را قدم به قدم عقب راند.

روحانی با بیان اینکه دشمنان از اردیبهشت سال گذشته که تحریم‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کردند و به تعبیر خودشان تا بالاترین فشار در طول تاریخ را بر ملت وارد کنند، اظهارداشت: دشمنان آرزوی واهی داشتند که ملت ایران را وادار به تسلیم کنند، اما تا امروز علیرغم سختی و مشکلات، مردم در برابر فریادهای دشمن با غرش قهرمانانه مقاومت کردند.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمنی که تا سال گذشته اعلام می‌کرد هدفم از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران است امروز به صراحت اعلام می‌کند کاری با نظام ندارد. دشمنی که تا چند ماه قبل ادعا می‌کرد بزرگترین قدرت نظامی جهان است و اگر اراده کند نیروهای مسلح ایران را می‌تواند در هم بشکند، امروز اعلام می‌کند که قصد جنگ ندارد و چند ماه پیش خلیج فارس، جولانگاه ناوهای آنها بود اما امروز از ناوگان آنها خبری نیست و تا 300 و 400 مایلی دورتر در آب‌های بین‌المللی لنگر انداخته‌اند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در طول این مدت نشان دادیم در برابر قدرت‌های زورگو و زیاده‌خواه، تسلیم نمی‌شویم، تأکید کرد: ما اهل منطق و مذاکره‌ایم . اگر با احترام کامل و در چارچوب مقررات بین‌المللی به کنار میز مذاکره بنشیند و نه اینکه فرمان مذاکره صادر کند. در ان صورت ما تابع نخواهیم بود.

این سخنان جناب روحانی درحالی بیان شد که ایشان از مدت‌ها قبل تمامی دستاردهای کشور را به برجام گره زده و آن را جزو افتخارات لاینفک دولت به شمار می‌آوردند. برجام به عنوان ستون فقرات دولت روحانی شکست خورد و روحانی با حذف کلمه‌ی برجام از سخنان خود سعی در ماست مالی کردن این شکست مفتضحانه‌ی خود دارد. روحانی از مقاومت مردم می‌گوید ولی او و دوستان بالای شهرنشینش نمی‌دانند که در این 6 سال چه بر سر مردم آمده است.

اگر بنا به مقاومت ملی در برابر دشمن است، پس چرا آقایان دولت و مسئول در میان مردم نیستند و سطح مشکلات مردم را از نزدیک درک نمی‌کنند؟

سوال دیگر از آقای روحانی این است که چه عاملی باعث پیروزی در برابر دشمنان شده است؟ مذاکرات شکست خورده‌ی برجام یا ایستادگی جبهه‌ی مقاومت در برابر دشمن؟ آقای روحانی امروز بزرگ‌ترین دستاورد دولت خود را نشان دادن خباثت امریکا می‌داند! باردیگر از ایشان و دوستانشان پرسید به چه قیمتی این تجربه‌ی گران قیمت را بدست آوردید؟ به بهای نابودی اقتصاد ایران و رکود بی‌سابقه در تمامی زمینه‌ها؟

حقیقت این است که قافیه برای آقای روحانی و دوستانشان به تنگ آمده و لاجرم به ایراد سخنان پرت و گمراه کننده روی آورده‌اند. آن‌ها با شعار رفع تحریم‌ها به میدان آمده و در نهایت منکر تمامی شعارهای انتخاباتی شدند. گفتمان سازش محور جریان متبوع روحانی میزان تهدیدات علیه کشور را به بالاترین میزان خود در سال‌های اخیر رسانده و همین خالی بودن دست جناب روحانی او را مجبور می‌کند تا از کیسه‌ی دستاوردهای سایرین برای حفظ مشروعیت دولت خود هزینه کند.

خوشبختانه یا بدبختانه نه آنقدر زمانی از انتخابات رایست جمهوری 92 گذشته که مردم فراموش کنند نه دیگر عهد حجر است که وعده‌های وعید نامزد‌های ریاست جمهوری بر روی رسانه‌ها ثبت و ضبط نشود. توصیه می‌کنیم آقای روحانی حداقل یک بار فیلم‌ سخنرانی‌های خود در زمان تبلیغات انتخاباتی را مشاهده کنند تا متوجه بشوند که چند بار وعده‌ی رفع تمامی تحریم‌ها را به مردم مظلوم داده اند.

لازم است سازوکاری در سیستم قانونی کشور تعیین شود که صحت و راستی آزمایی وعده‌های انتخاباتی کاندیداها را از مرحله‌ی نامزدی تا انتهای ریاست جمهوری کاندیداها بررسی شود و در صورت هرگونه خلف وعده‌ای شخص مسئول از کار برکنار شده و به جرم دروغگویی به مراجع قانونی تحویل داده شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توافقنامه ایران و چین مبتنی بر تحریم شکنی است

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha