برنی سندرز: ترامپ یک دروغگو است

برنی سندرز: ترامپ  یک دروغگو است

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه یو اس‌ ای تودی، سیاست‌های مهاجرتی هنوز به موضوع مورد بحث نامزد‌های حزب دموکرات تبدیل نشده است. سیاست‌های ترامپ در زمینه مهاجرت شامل احداث دیوار مرزی و جداسازی کودکان مهاجر از والدینشان در مرز‌ها همواره او را هدف انتقادات گسترده قرار داده است.
در حالیکه برخی نامزد‌های دموکرات به صورت پراکنده ضمن انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ، به ارائه طرح‌هایی برای موضوع مهاجرت غیرقانونی پرداخته‌اند، برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و نامزد حزب دموکرات‌ در انتخابات ۲۰۲۰ در سخنرانی اخیر خود در خصوص مبحث مهاجرت، رئیس جمهور آمریکا را «نژادپرست» خواند.
سندرز در انجمن آزادی وحدت که در کالیفرنیا برگزار شد با اشاره به نقض قانون داکا از سوی دولت ترامپ گفت: ما رئیس جمهوری داریم که نژادپرست است. او یک دروغگو است که فکر می‌کند می‌تواند با تقسیم مردم آمریکا بر اساس رنگ پوستشان یا مکانی که متولد شده اند، پیروز شود. ما قصد داریم دقیقا برعکس آن را انجام دهیم. ما به دنبال آن هستیم که مردممان را با هم متحد کنیم.
سندرز در پایان اظهارات خود متعهد شد کودکان همه مهاجران غیرقانونی که از والدینشان جدا شده‌اند را خانواده‌هایشان باز گرداند.
برنامه داکا توسط باراک اوباما طبق یک دستور اجرایی در سال ۲۰۱۲ اعلام شد و اجازه اقامت موقت و حق یافتن شغل را برای مهاجران غیرقانونی که در زمان کودکی همراه والدین خود وارد آمریکا شده‌اند را می‌داد. این افراد به عنوان رویاپردازان در آمریکا شناخته می‌شوند. برنامه داکا به کودکان مهاجر بدون مدرک که در سنین کودکی وارد آمریکا شده و تحصیل کرده‌اند یا به خدمت ارتش درآمده‌اند اجازه می‌دهد در صورتیکه مرتکب جرم جدی نشده باشند، به مدت دو سال قابل تجدید در آمریکا اقامت داشته باشند.
اوباما در سال ۲۰۱۲ و پس از چندین بار تلاش ناموفق در کنگره برای تصویب قانون محافظت از کودکان در برابر اخراج مهاجران بدون مدرک، این برنامه را وضع کرد. رئیس جمهور پیشین آمریکا در این باره گفته بود کسانی که در کودکی همراه والدین خود وارد این کشور شده‌اند قصد نداشتند غیرقانونی وارد آمریکا شوند و در نتیجه نباید مجازات شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خیابان‌های عراق در تسخیر جوکرهاست یا مردم

قطعاً هرگونه ترور مقامات نظامی کشورمان منجر به سقوط آمریکا خواهد شد

تظاهرات عراق آغاز انقلاب ضداشغالگری علیه رژیم آمریکا/ نگران‌کننده‌ترین دغدغه عراقی‌ها زیر سوال رفتن استقلالشان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha