شریف:

طرح پارلمان اصلاحات تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تدوین خواهد شد

طرح پارلمان اصلاحات تا انتخابات  ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تدوین خواهد شد

به گزارش سراج24، احمد شریف، دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران، درباره برنامه‌های اصلاح طلبان برای انتخابات ۹۸ مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر تشکیلاتی تاکنون هیچ بحثی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مطرح نشده است.

وی ادامه داد: ولی طبیعتا با توجه به محدودیت زمانی باید این فعالیت‌ها در قالب کارگروه‌ها و کمیته انتخابات که در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تشکیل و راهبرد‌های جریان اصلاحات در این قالب مطرح می‌شود.

شریف اظهار کرد: انتظار این بود که طرح پارلمان اصلاحات تا انتخابات مجلس شورای اسلامی حاضر شود، ولی با توجه به تاخیر در تصویب این طرح، این طرح برای انتخابات مجلس شورای اسلامی شکل نخواهد گرفت و به احتمال زیاد تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تدوین خواهد شد.

وی افزود: کمیته‌های انتخاباتی هر یک از احزاب اصلاح طلب فعال شده و در حال انجام کار‌های مربوطه برای هماهنگی هستند.

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره عدم تشکیل پارلمان اصلاحات تاکید کرد: هیات موسس که همان اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستند معتقدند که ایجاد یک ساختار موازی که خروجی و عملکرد آن مشابه شورای عالی سیاستگذاری و یا شورای هماهنگی اصلاحات است نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: هدف اصلی این طرح فراگیری احزاب اصلاح طلب و علی الخصوص مشارکت احزاب اصلاح طلب استانی است که موجب توقف اجرای این طرح شده است.

شریف عنوان کرد: ماده ۹ این طرح  که به ترکیب اعضای پارلمان اصلاحات اشاره کرده قدری چالش برانگیز است و در این میان نظرات مختلفی از سوی احزاب مختلف، تشکیل احزاب جدید بعد از تصویب کلیات جدید این طرح از دیگر موانع اجرایی شدن این طرح است.

وی افزود: بنابراین مقرر شد تا با ارائه مهلت به احزاب اصلاح‌طلب اجازه طرح نظراتشان داده شود تا این نظرات در کمیته سیاسی بررسی شود و پس از آن، بررسی و تصویب نهایی ماده ۹ این طرح به زودی تکمیل و اجرایی شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حذف ارز ترجیحی در جریان بررسی لایحه بودجه صحت ندارد/ رسانه‌های اصلاحات دنبال چه هستند؟

بودجه هنگفتی که محمدرضا با آن، کشاورزی را به خاک سیاه نشاند

متن نامه رئیسی به قالیباف برای اعمال اصلاحات در بودجه ۱۴۰۱

0 نظر

ارسال نظر

capcha