قلعه نویی: صد هزار نفر فحش ناموس به من دادند

قلعه نویی: صد هزار نفر فحش ناموس به من دادند

به گزارش سراج24، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان بیان کرد: ابتدا به همه‌ی عزیزان که برای فوتبال پاک ایران زحمت می‌کشند، خسته نباشید و خداقوت می‌گویم و از آن‌ها تشکر می‌کنم. با توجه به لیگی که داشتیم و تعطیلات زیادی که وجود داشت، یک لیگ فرسایشی داشتیم، اما خوشحالیم که به‌ هر حال خوب به پایان رسید.

از شکایت باشگاه پرسپولیس استقبال می‌کنم

سرمربی سابق تیم ملی ایران و استقلال در مورد اینکه گفت، نتایج لیگ مهندسی می‌شود، اظهار کرد: من با باشگاه صحبت کردم و یک سری مدارک و اسناد را از رفتار‌هایی که آقایان بعد از بازی داشتند، جمع کردیم. شما ببینید گزارش ناظر بازی گم شده است و می‌گویند شکایت کردند و ما هم استقبال می‌کنیم، خدا را قسم می‌خورم که خیلی‌ها در این ۲ روز به من پیام دادند و من را مورد لطف خودشان قرار دادند. البته یکسری هم هستند که فحاشی کردند که نشان دهنده تربیت خانوادگی شان است.

شاید سال بعد در سپاهان نباشم

او افزود: از مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه سپاهان تشکر می‌کنم به دلیل اینکه سپاهان یک بودجه‌ای تصویب کرده بود، اما باتوجه به نوسانات ارزی با مشکلاتی مواجه شد. شاید من سال بعد در سپاهان نباشم، اما او یک متمم در بودجه تصویب کرد که ما راه‌مان را به خوبی ادامه دهیم. امسال همه جا یک جو بسیار خوب و پاک بود و برای مثال ما در مسجدسلیمان که شرایط زمین خوب نبود، زمین مسابقه در اختیارمان گذاشتند و کانون هواداران آن‌ها به هواداران ما اسکان دادند و هرجایی که بودیم به جز یک یا ۲ شهر، برای مان احترام قائل شدند.
قلعه نویی ادامه داد: بازیکنان ما در دیدار مقابل پرسپولیس با شرافت بازی کردند و وقتی ۹ نفره بودند، مردانه مبارزه کردند. درباره هواداران عزیزمان خدا را گواه می‌گیرم که بعد از بازی حذفی ما را جلوی هتل شرمنده کردند. امسال سال خیلی خوبی بود و درس‌های زیادی گرفتم و رفتار‌های خیلی خوبی از هواداران و مردم اصفهان دیدم. نمی‌دانم چطور قدردان این عزیزان باشم و ما همه‌گونه همکاری کردیم که این بازی به نحو احسن انجام شود و هیچ اتفاقی نیفتد.

سرمربی سپاهان خاظرنشان کرد: وقتی قبل از بازی، برخی‌ها آن حرکات را انجام دادند، آقایان گفتند که جو استادیوم به هم می‌ریزد و گفتند من کمک کنم. ۲ کاپیتان ما پیش هواداران مان رفتند و خواهش کردیم که اگر اتفاقی افتاد شما انرژی‌تان را برای تشویق تیم سپاهان بگذارید. وقتی به ورزشگاه آزادی می‌آییم، متأسفانه صد هزار نفر فحش ناموس می‌دهند و الفاظی می‌گویند که نمی‌خواهم بگویم. ما در بازی رفت با پرسپولیس وقتی سیدجلال حسینی به اصفهان آمد، از او به خاطر خداحافظی‌اش از تیم ملی تقدیر کردیم، پیش از این هم از علی دایی و علی کریمی تقدیر کرده بودیم.
قلعه نویی تصریح کرد: مگر به استقلال در دقیقه ۹۷ نباختیم؟ مربیان و کادرفنی‌شان آن رفتار را انجام دادند، آیا از سوی ما عکس‌العملی انجام شد؟ استقلالی‌ها بردند و مبارک‌شان باشد. مربی‌شان خوشحالی کرد و مشت به سمت ما نشان داد. فوتبال است و جذابیت دارد. ما وقتی در تهران بردیم به آن‌ها خسته نباشید گفتیم و وقتی هم باختیم، خسته نباشید گفتیم. مگر در همین اصفهان مقابل تراکتورسازی گل مساوی را نخوردیم و یا در تبریز با اشتباهات داوری نباختیم، اما بعد از آن به آن‌ها تبریک گفتیم.

از تیم داوری با وجود همه اشتباهات تشکر می‌کنم

وی در مورد بازی با پرسپولیس گفت: از تیم داوری با تمام اشتباهاتی که داشت، تشکر می‌کنم. زاهدی‌فرد از داوران نسل جوان است و باید به نسل جوان داوری افتخار کرد. در نیمه اول خیلی خوب بودیم و در ادامه تلاش کردیم تا بازی در ۹۰ دقیقه تمام شود. ما در نیمه دوم تغییراتی داشتیم و فکر نمی‌کردیم کومان با مشکل مواجه شود. وقتی در جریان بازی دیدیم که وسط زمین ما خالی شده دوباره مجبور شدیم تغییراتی داشته باشیم و توانستیم نبض بازی را به دست بگیریم. خواستیم بازی را هجومی کنیم و رسول نویدکیا را آوردیم، اما وقتی تیمی از نظر تاکتیکی حرکت تیمی خوبی ندارد باید تعویض کرد که تغییرات ما خوب جواب داد و خوب بازی می‌کردیم، اما بعد از آن بازیکن ما اخراج شد.

از رفیعی توقع چنین رفتاری را نداشتم

سرمربی زردپوشان اصفهانی گفت: محمد ایران‌ پوریان پنج سال شاگرد من است و خدا را قسم می‌خورم او جز مودب‌ترین بازیکنانی است که من تا به حال با او کار کرده ام. او بچه شهید است و خانواده‌ای مذهبی دارد. او قسم خورد و گفت توپ اوت و کرنر نشده است و پس از اینکه وقت اضافه اول تمام شد، آقایان از نیمکت به کی روش فحش بد دادند. رفیعی شاگرد من است و توقع نداشتم چنین حرکتی کند. من کی‌روش را روی تمام حرکاتش محکوم می‌کنم، اما روی کارت اول او داور اشتباه کرد، چون ربیع‌خواه پیراهنش را گرفت و او باید کارت می‌گرفت.

شجاع خلیل زاده به علت گول زدن داور باید اخراج می‌شد

قلعه نویی ادامه داد: به کی‌روش گفته بودیم که می‌خواهند با روحیه تو بازی کنند و خودت را کنترل کن. ما در وقت اضافه واقعاً باید به شرافت بازیکنان مان درود بفرستیم که ۹ نفره پنالتی می‌گیرند و گل نشدن آن هم دلیل دارد. تا دقیقه ۲۵ بازی سه کارت گرفتیم که یکی از آن‌ها درست بود. به عقیده من فقط کارت ایران‌پوریان درست بود و در چنین مسابقه‌ای باید داور یک مقدار مدیریت انجام می‌داد. از نظر تاکتیکی مسلط بودیم که توانستیم خطا و پنالتی بگیریم که آقایان هم اعتراف هم کردند، چون کارشناسان طور دیگری گفته اند. من اعتقاد دارم در صحنه‌ای که منجر به اخراج کی‌روش شد، زاهدی‌فرد به خاطر گول زدن داور باید شجاع را اخراج می‌کرد.

دلم نمی‌خواهد خونی از کسی ریخته شود

او در مورد صحبت هایش با خلیل زاده افزود: شجاع زمانی که در تراکتورسازی بودم یک بار برای من مردانگی کرد و با مصدومیت بازی کرد. من به شجاع گفتم بگذار که این بازی جو خوبی داشته باشد و فوتبال تمام می‌شود. شجاع به من گفت، تماشاگران فحاشی می‌کنند و من به او گفتم که مگر در تهران به من فحاشی نکردند. همه‌ی مردم می‌خواستند تیم را از زمین بیرون بکشم. من به بازیکنانم گفتم به زمین بروید و اگر چهار گل هم خوردید، مسئولیت باخت با من است، اما دلم نمی‌خواهد خونی از کسی ریخته شود. تمام این عزیزان از ایران هستند. ما با شرافت بازی کردیم و باختیم و یک گل خنده‌دار هم خوردیم.
قلعه نویی خاطرنشان کرد: پس از بازی با اینکه تیمم ۹ نفره شد، طوری درایت کردم که همه از من تشکر کردند. سلیمانی و دوستان دیگر گفتند که از شما ممنونیم که نگذاشتید جو خراب شود. من به تک‌ تک بازیکنان شان تبریک گفتم، اما در آزادی چه الفاظی را به من گفتند. چرا این اتفاقات فقط برای یک تیم است؟ حتی درگیری در بازی با سایپا، درگیری در تبریز فقط برای یک تیم است. چرا بین ما و تراکتور نیست؟ مگر ما ۲ بر صفر نباختیم؟ مگر به استقلال نباختیم؟ ما مدارک داریم و استقبال می‌کنیم. آن‌ها بعد از اینکه قهرمان شدند، یکسری صحبت‌هایی کردند. شما استوری بازیکنان شان را ببینید، زیرا آن‌ها همه چیز را زیر سؤال بردند.

چرا با بازیکنان پرسپولیس برخورد نکردند

سرمربی سپاهان گفت: مگر چند بازیکن پرسپولیس نگفتند، نمی‌گذارند در جام حذفی قهرمان شوند. این مسائل یعنی چی؟ به چه کسی تهمت می‌زنند؟ خدا را قسم می‌خورم که بعد از بازی با پرسپولیس در لیگ با سیاوش یزدانی برخورد کردم و گفتم اگر فردا معذرت خواهی نکند، دیگر به تمرین نیاید و بعد از آن معذرت‌خواهی کرد. چطور می‌شود که یزدانی باید یک جلسه تعلیق شود، اما برای بازیکنان آن‌ها نباید اتفاقی بیفتد. سیاوش یزدانی را که تعلیق کردند، چرا این کار را برای بازیکنان پرسپولیس نکردند؟ از این مسائل زیاد است.
قلعه نویی در پایان تصریح کرد: چرا فدراسیون فوتبال روی استوری آقایان عکس‌العمل نشان نداد؟ آن‌ها تهمت را شروع کردند و گفتند نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود. چه برخوردی شد؟ الفاظی که به کار بردند هم انگلیسی بود و هم فارسی و هم با دست فحش دادند. آقایان حسن‌زاده و تورک چه شد؟ آقای حسن‌زاده ۵- ۶ سال است که علیه من حکم داده است. ۲ سال است که یک قانون آمده که اگر قرار است علیه کسی رأی داده شود یا باید حضوری یا کتبی صحبت‌هایش شنیده شود. در ۲ سال گذشته آرایی که کمیته انضباطی علیه من داده، همه خلاف بوده است. ما تا جایی که توانستیم جو را آرام کردیم، اما در استادیوم به من فحش دادند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha