سعدالله زارعی:

نشست‌های مکه، نشست استغاثه بود

نشست‌های مکه، نشست استغاثه بود

سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اهداف نشست‌های مکه گفت: دقیق‌ترین توضیحات نسبت به اهداف نشست‌های مکه را آقای سید حسین نصرالله در سخنرانی دیروز که به مناسبت روز قدس در لبنان برگزار شد، بیان کرد. در واقع نشست‌های مکه، نشست استغاثه بود.

وی تصریح کرد: رژیم سعودی ادعا می‌کرد تا جنگ یمن را حداکثر در بازه‌ی زمانی یک ماهه تمام می‌کند و پیروز خواهد اما در حال حاضر حدود 50 ماه است که با این جنگ درگیر است و هیچ راه‌حلی برای آن ندارد. سعودی‌ها در پایان این 4 سال جنگ با یمن در شرایطی هستند که انصارالله در حال بروز دادن قدرت‌های جدید خود است. این نشان می‌دهد نه تنها انصارالله و ملت یمن ضعیف نشده‌اند بلکه با مقاومت در برابر مستکبران قدرتمندتر هم شده‌اند.

این کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: عربستان سعی داشت تا با صرف هزینه‌های زیاد کشورهای عربی و اسلامی را گرد هم آورد تا آن‌ها را قانع کند که جمهوری اسلامی یک خطر برای جامعه‌ی عربی اسلامی است. کشورهای شرکت‌کننده بدون این‌که در اندیشه‌ی اقداماتی علیه ایران باشند درخواست‌های عربستان سعودی را پس زدند.

وی افزود: همان‌طور که در رسانه‌ها منتشر شد کشورهای حاضر نه تنها در جهت اهداف آل‌سعود گام برنداشتند، بلکه با بیانیه‌هایی از جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند. در آخر هم در بیانیه‌ی نهایی این نشست‌ها دچار اختلافات شدید شدند و در نهایت این اجلاس بدون نتیجه به پایان رسید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فرمانده کل ارتش: ان‌شالله شاهد ادامه رویکرد تحول در قوه قضاییه باشیم

راهبرد دیپلماسی دولت باید مقاومتی باشد

تعبیر ظریف از میدان و دیپلماسی "غلط" بود / میدان "منافع ایران" است

0 نظر

ارسال نظر

capcha