مدیر امور اعتباری بانک مسکن:

شرکت بازآفرینی شهری مُهر تایید اعطای وام به بافت فرسوده را می‌زند

شرکت بازآفرینی شهری مُهر تایید اعطای وام به بافت فرسوده را می‌زند

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن؛ محمدحسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن در خصوص آخرین وضعیت و شرایط پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده به سازنده ها گفت: سازنده های مسکن در بافت های فرسوده شهری می توانند مانند سایر سازنده ها اقدام به دریافت تسهیلات ساخت از بانک مسکن کنند و هیچ محدودیتی از بابت دریافت تسهیلات ساخت ندارند.

وی افزود: به این معنا که سازنده های بافت فرسوده نیز می توانند مانند سایر سازنده ها از همه مسیرهای موجود برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن استفاده کنند و علاوه بر آن یک مسیر دیگر نیز برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در محدوده های هدف نوسازی و بافت های فرسوده شهری به صورت اختصاصی و براساس قانون برای سازنده های مسکن در این محدوده ها تعریف شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن برای سازنده‌های واحدهای مسکونی در مناطقی غیر از محدوده بافت های فرسوده ۱۸ درصد است، شرط دریافت تسهیلات ارزان قیمت ۹ درصدی برای سازنده های مسکن در بافت‌های فرسوده را شرح داد.

علمداری در این باره توضیح داد: همه سازنده هایی که از طرف شرکت بازآفرینی شهری برای دریافت تسهیلات نوسازی و ساخت مسکن در بافت های فرسوده به بانک مسکن معرفی شوند مشمول دریافت تسهیلات ساخت مسکن با نرخ سود ۹ درصد هستند و بانک مسکن این تسهیلات را به آنها پرداخت می کند و مشکلی از بابت عدم پرداخت تسهیلات به آنها وجود ندارد.

وی افزود: در سال های قبل عدم اختصاص یارانه از سوی دولت برای پرداخت یارانه سود تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده مانع از دسترسی سازنده ها به تسهیلات ارزان قیمت بود؛ اما هم اکنون و براساس مصوبه دولت برای اجرای طرح بازآفرینی شهری ۵۰ درصد از نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن معادل ۹ درصد از نرخ سود ۱۸ درصدی از محل وجوه اداره شده در قالب یارانه سود به سازنده های واجد شرایط اختصاص می یابد و بانک مسکن می‌تواند اقدام به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این سازنده ها به شرط معرفی از سوی شرکت بازآفرینی شهری کند.

علمداری با بیان اینکه به دلیل عدم تامین یارانه سود تسهیلات نوسازی تا قبل از سال ۹۷ تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده عملا با همان نرخ ۱۸ درصد پرداخت شده است گفت: با شرایط و تفاهم نامه جدید و به دنبال تامین منابع پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، تسهیلات نوسازی مسکن پرداخت شده بعد از سال ۹۷ مشمول دریافت یارانه سود می شوند و نرخ سود آنها ۹ درصدی خواهد بود.

وی افزود: آمارها نشان می دهد تا قبل از سال ۹۷ در جهت اجرای مصوبه هیأت دولت در زمینه پرداخت تسهیلات نوسازی، سازندگان ۵۱ هزار واحد مسکونی از این تسهیلات استفاده کردند؛ این تسهیلات براساس مصوبه دولت در شهر تهران ۵۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان بوده است.

علمداری پرداخت هرگونه تسهیلات ارزان قیمت در این حوزه را منوط به تامین یارانه سود از سوی دولت و همچنین معرفی مراجع ذی ربط یعنی وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری عنوان کرد.

وی تاکید کرد: در جهت اجرای طرح بازآفرینی شهری  بانک مسکن آمادگی دارد تا مطابق با ضوابط، دستورالعمل ها و تفاهم نامه ها تسهیلات مورد نظر را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کند و در این زمینه با دولت همکاری می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر

ساخت 4 میلیون مسکن، ناترازی نرخ اجاره‌بها را کاهش می‌دهد

وام بافت فرسوده ۶۰۰میلیون تومان شد+ جزییات

0 نظر

ارسال نظر

capcha