یک مقام مسئول :

بازار گل در رکود و سکوت به سر می‌برد

بازار گل در رکود و سکوت به سر می‌برد

به گزارش سراج24، اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه گل و گیاه استان تهران، با اشاره به اینکه بازار گل در رکود و سکوت به سر می‌برد، اظهار کرد: با توجه کاهش تقاضا برای خرید گل در ماه رمضان، خرید و فروش رونق چندانی ندارد به طوریکه گل فروشان به سبب فساد پذیری محصول، گل خود را زیر قیمت مصوب در بازار عرضه می‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط جوی و تولید گل، بعد از ماه مبارک رمضان با آغاز جشن‌ها و مراسم کمبودی در عرضه گل به بازار نخواهیم داشت.

شاهرخی قیمت هر شاخه گل رز را ۸ تا ۱۰ هزار، لیلیوم ۱۰ تا ۲۰ هزار، آنتریوم ۱۰ هزار، میخک دسته‌ای ۱۰ هزار و داودی را ۱۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط تولید و عرضه پیش بینی می‌شود که قیمت گل در عید فطر نوسانی نداشته باشد.

رئیس اتحادیه گل و گیاه از رشد بیش از ۳۰۰ درصدی متعلقات گل خبر داد و افزود: قیمت اسفنج از ۳۵ هزار به ۱۸۰ هزار، ربان از ۴ به ۲۰ هزار، ساتن از ۴ به ۲۵ هزار و سیم از ۳ به ۷ هزار تومان رسیده که تمامی این عوامل در قیمت نهایی سبد گل ودسته گل تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: هم اکنون تمامی اعضا به مشتریان، گل ساده بدون تزئین را با تخفیف ۱۰ تا ۲۰ درصدی عرضه می‌کنند.

شاهرخی با توجه به افزایش قیمت اجاره و سایر هزینه‌ها از جمله حقوق و دستمزد، بیمه و سایر ملزومات ابراز امیدواری کرد که بازار گل بعد از ماه مبارک رمضان روند بهتری به خود بگیرد.

رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران در پایان در توصیه‌ای به افراد گفت: به مردم توصیه می‌شود که از مغازه‌های دارای مجوز خریداری کنند تا در صورت تخلف بتوان با متخلفان امر برخورد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

معاملات مسکن در بهار ۹۸ ۳۴.۶ درصد کاهش یافت

برندسازی و گردشگری

0 نظر

ارسال نظر

capcha