لرستان پربارش‌ترین استان‌ کشور

لرستان پربارش‌ترین استان‌ کشور

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به حدود ۳۳۰ میلی‌متر رسیده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۰۴ درصد و نسبت به میانگین ۵۰ ساله حدود ۴۳ درصد افزایش یافته است.

نگاهی به وضعیت بارندگی‌ها در نقاط مختلف کشور حاکی از آن است که در حال حاضر از میان ۳۱ درصد استان کشور ۲۴ استان بیش از ۵۰ درصد افزایش بارندگی نسبت به سال گذشته داشته‌اند و تمامی استان‌ها بارش‌های بیشتری را نسبت به مدت متوسط بلندمدت تجربه می‌کنند.

هم‌اکنون لرستان با یک‌هزار و ۱۵۴ میلی‌متر بارندگی و سیستان و بلوچستان با ۱۰۶ میلی‌متر بارندگی به ترتیب پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور هستند.

همچنین در‌حال‌حاضر استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با یک‌هزار و ۱۶ میلی‌متر، چهارمحال و بختیاری با ۹۷۳ میلی‌متر، گیلان با ۹۷۱ میلی‌متر و ایلام با ۸۹۷ میلی‌متر بارندگی جزو پربارش‌ترین استان‌های کشور هستند. در این میان استان یزد با ۱۱۹ میلی‌متر، سمنان با ۱۶۹ میلی‌متر، کرمان با ۱۷۳ میلی‌متر و اصفهان با ۱۹۲ میلی‌متر جزو کم بارش‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

پاداش مشترکان صرفه‌جوی برق از اول خرداد لحاظ می‌شود

کدام مشترکان از پرداخت تعرفه آب و برق معاف هستند؟

بذرپاش: وزارت نیرو تکمیل پروژه های فوریت دار را در اولویت قرار دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha