موافقان روحانی هم نتوانستند در برابر اظهارات جدید او سکوت کنند!

موافقان روحانی هم نتوانستند در برابر اظهارات جدید او سکوت کنند!

به گزارش سراج24، این روزها روحانی حرف‌های عجیبی می‌زند. یک‌بار می گوید "برجام را خدا آورد" و یک‌بار هم می‌گوید "ابر نگاه می‌‌کند به پایینش و می‌بیند خبری نیست و کویر است و می‌گوید برای چه بباریم، می‌روم جای دیگر" این اظهارات روحانی با واکنش منتقدان روبرو شد. منتقدین بر این باورند که روحانی به ادبیاتی روی آورده که خود در سال 92 نسبت به آن انتقاد شدید داشت.

اما روحانی در تازه ترین سخنان خود حرف‌های عجیبی زده که حتی با واکنش حامیان خودش نیز روبرو شده است. آش سخنان روحانی آن‌قدر شور شده است که حامیان وی او را به دنباله روی راه از احمدی‌نژاد متهم می‌کنند.

او در این دیدار گفت: «من روزانه نظرسنجی می‌کنم! در خیابان وقتی با ماشین می‌روم تمام چهره‌های مردم را نگاه می‌کنم که چند نفر لبخند دارند،‌ چند نفر عصبانی هستند و چند نفر قیافه‌شان گرفته است... به هر شهری می‌روم خودم نظرسنجی می‌کنم،‌ نگاه آدم‌ها را نسبت به خودم. نگاه کسی را که بامحبت نگاه می‌کند با تشکر نگاه می‌کند و یا آنکه نقد دارد»

حسین دهباشی مشاور رسانه‌ای روحانی که این روزها به منتقد جدی روحانی تبدیل شده است در واکنش به این سخن عجیب روحانی در صفحه‌ی اینستاگرام خود گفت: «جامعه‌ی آماری را در نظر بگیرید که روزی دوبار (اولی حدود ساعت ده‌صبح و دومی در حوالی هفتِ‌شب) در حدفاصل خیابان ثارالله (چهارراه پارک‌وی) تا میدان پاستور انجام می‌شود. نودوسه‌درصد این مسیر از اتوبان گذشته و با ماشین معمولی (و بر اساس محاسبه گوگل مپ) هجده دقیقه اما با اسکورت ریاست‌جمهوری و بدون توقف در خط ویژه هربار تنها چهاردقیقه طول می‌کشد. مشاهده‌گر عینک دارد و از پشت شیشه نودوهفت‌درصد دودی خودروی تشریفات با سرعت صدوسی کیلومتر در ساعت به مردم می‌نگرد. که احتمالا در نیمی از موارد از پشتِ سر آن‌ها است و صورت‌شان پیدا نیست! خداوکیلی در مسیر بزرگراه چمران اساسا چند عابر پیاده رد می‌شوند و با این سرعت و میدان دیدِ تار و تیره، اخم یا لبخند عابران که هیچ، اصلا زن و مرد بودن‌شان قابل تشخیص است؟! آن‌وقت حاصلِ این نظرسنجی (ولو بی‌دخل و تصرّف و تقلیل یا مبالغه) چقدر برای عالی‌ترین مقام اجرایی کشور معتبر و قابل تعمیم است؟»

«سید فرید موسوی» عضو فراکسیون امید مجلس نیز در توئیتر نوشت: رئیس جمهور به جز مسیر هر روزه زعفرانیه تا پاستور از مناطق حاشیه‌ی پایتخت هم عبور کنند تا چهره‌های رنج کشیده‌ی مردم شریف و صبور آن مناطق دقت بیشتری به نتایج نظرسنجی روزانه‌ی ایشان بدهد.

سایر کاربران نیز با واکنش‌های طنز خود، ادبیات رئیس جمهور را به چالش کشیدند.

همچنین او در بخش دیگر از اظهار نظرهای عجیب خود گفت: «کوچک شدن سفره مردم مهم نیست، مهم این است که دشمن بداند مردم از دفاع از نظام دست بر نمی‌دارند»

چنین سخنانی از رئیس جمهوری که روزی ادعای بهبود وضعیت معیشت مردم را داشت بسیار بعید به نظر می‌رسید. روحانی در زمینه سیاست‌های اجرایی خود شکست خورده است. اعتماد خوش بینانه‌ی او به غرب ثمری نداشته و رکود ناشی از امید گشایش‌های برجامی چرخه‌ی تولید و صنعت کشور را با کندی بی‌سابقه‌ای مواجه کرده است.

شوک‌های ناشی از بدعهدی امریکا و اروپا قیمت ارز را به بالاترین میزان خود در دهه‌های اخیر رسانده و همین مسئله موجب گرانی افسار گسیخته در جامعه شده است.

روحانی یک سخنور قهار است و سخن یک سخنور قهار تا زمانی به گوش مردم خوش می‌آید که فحوایی در بیان وی باشد، باتوجه به وضعیت موجود در جامعه و شیوه‌ی او برای سنجش اوضاع مملکت این‌طور به نظر می‌رسد که روحانی نیز کار خود را تمام شده می‌داند و با لفاظی و جوک گویی‌هایی این چنین در حال گذراندن زمان است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توافقنامه ایران و چین مبتنی بر تحریم شکنی است

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha