هوآوی به صورت رسمی نمی‌تواند از کارت‌های حافظه micro SD استفاده کند

هوآوی به صورت رسمی نمی‌تواند از کارت‌های حافظه micro SD  استفاده کند

به گزارش سراج24، ابعاد و تاثیرات تصمیم دولت مردان آمریکایی در مورد شرکت هوآوی هر روز گسترده‌تر می‌شود و ممنوعیت‌های تازه‌ای برای این شرکت چینی ایجاد می‌شود. پس از آنکه گوگل روابط خود با هوآوی را محدود و بسیاری از مجوزهای استفاده از سرویس‌های مختلف خود برای هوآوی را لغو کر، شرکت‌های دیگر آمریکایی دیگر نیز به تبعیت از گوگل و برای در امان ماندن از جریمه‌های دولتی تعداد زیادی از پشتیبانی‌های خود از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری هوآوی را قطع کردند.

چند ساعت پیش مجمع SD مجوز استفاده از کارت‌های حافظه micro SD را در گوشی‌‌های هوآوی لغو کرد و گفت این شرکت از این پس نمی‌تواند به صورت رسمی و قانونی از کارت‌های حافظه micro SD در دستگاه‌های تولید خود استفاده کند. البته انجمن SD هنوز از این کارت‌های حافظه در سیستم‌عامل اندروید پشتیبانی می‌کند و تنها به ددنبال محدود سازی روبط خود با این شرکت است.

انجمن SD در واقع مجمعی از بزرگترین شرکت‌های تولید کارت‌های حافظه در جهان است و از شرکت‌هایی مانند کوالکام،ARM ، اینتل و ... تشکیل شده است. در حال حاضر این شرکت‌ها اکثریت قرار دادهای خود با هوآوی را به صورت یک جانبه قطع کرد‌ه‌اند و دیگر سرویس‌های خدماتی گوگل را پشتیبانی نمی‌کنند.

کارشناسان فناوری معتقدند هوآوی در روزهای آتی با مشکلاتی بزرگ و جدید مواجه می‌شود. هر لحظه بر تعداد شرکت‌های آمریکا که در پی لغو قرار دادهای خود با این شرکت چینی هستند افزوده ‌می‌شود و از همین رو هوآوی در آینده‌ای نزدیک در وضع بسیار سختی قرار می‌گیرد و برای تامین نایزهای سخت افزاری و سخت افزاری خود با مشکلات زیادی درگیر خواهد بود.

البته چنین رفتارهایی از سوی شرکت‌های آمریکایی برای خود آن‌ها نیز خسارت‌های سنگین اقتصادی در پی دارد زیرا میلیون کاربر و طرفدار گوشی‌های هوشمند هوآوی چه در چین و چه در دیگر کشورهای جهان با وضعیت نامناسب در استفاده از گوشی خود مواجه می‌شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تابلو// حاضری تبعه کدوم کشور بشی؟+فیلم

بهترین تصاویر پس زمینه امروز +تصاویر

تنظمیات آسان‌تر نقاط اتصال در بروزرسانی جدید اندروید

0 نظر

ارسال نظر

capcha