بیرانوند: راه دشواری برای رفتن به محل برگزاری مسابقات داریم

بیرانوند: راه دشواری برای رفتن به محل برگزاری مسابقات داریم

به گزارش سراج24، تیم ملی جوانان وزنه برداری ایران پس از کش و قوس های فراوان طبق اعلام فدراسیون به مسابقات جهانی فیجی اعزام می‌شود. کاروان ایران شامل ۱۰ وزنه بردار، دبیر فدراسیون و فقط یک مربی است. محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری توضیحاتی در این باره به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان داد.

راه دشواری برای رفتن به محل برگزاری مسابقات داریم

بیرانوند در خصوص مسیر رفتن به فیجی تصریح کرد: بحث‌هایی که پیش از این درباره سفر به فیجی بیان می‌شد ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارد. مشکل اصلی مان، مسیر رفتن به فیجی بود. کشور فیجی در نزدیکی استرالیا است. برای رفتن به این کشور باید ۳ مسیر عوض کنیم. یعنی ابتدا باید به دبی برویم. بعد کره جنوبی و از آن جا عازم فیجی شویم. تازه در آنجا نیز باید با اتوبوس به شهر سوبا محل برگزاری مسابقات برویم.

به ۳ دلیل در ۲ گروه به فیجی می‌رویم

دبیر فدراسیون درباره اینکه چرا تیم اعزامی در ۲ گروه به مسابقات جهانی اعزام می‌شود تصریح کرد: نکته اول به خاطر کنترل هزینه‌ها بود. وقتی سنگین وزن‌ها مسابقات شان دیرتر برگزار می‌شود پس صرفه اقتصادی در این بود که آن‌ها را با گروه اول اعزام نکنیم. نکته دوم بحث خروج از کشور این ورزشکاران است. بعضی از آن‌ها به دلیل مشکل خدمت و بحث‌های دانشگاهی از نهم خرداد اجازه خروج از کشور را دارند و نکته سوم برای این است که سنگین وزن‌های خود را بیهوده خسته نکنیم.

در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم

بیرانوند در مورد این که چرا با تیم اعزامی به جز شاهو جوانمردی شخص دیگری به عنوان کادر فنی با تیم به فیجی نمی‌رود تاکید کرد: باید توجه کنیم که هم اکنون در جنگ اقتصادی هستیم. باید یک سری از مسائل مخصوصا موضوعات مالی را رعایت کنیم. درست است که در این سفر همه بار به دوش جوانمردی مربی تیم ملی جوانان و من است، اما اگر می‌خواستیم یک نفر دیگر از اعضای کادر فنی را با تیم به مسابقات ببریم آن وقت باید یکی از وزنه برداران را کنار می‌گذاشتیم.

همه وزنه برداران شانس کسب مدال دارند

وی در پایان به شانس‌های اصلی کسب مدال در این مسابقات اشاره و خاطرنشان کرد: در طول برگزاری اردوها، وزنه برداران شرایط خوبی داشتند. همه ورزشکاران شانس کسب مدال دارند و در بین وزنه برداران با وجود این که علی داوودی را در سنگین وزن داریم، اما نمی‌توانیم از نام علیرضا یوسفی غافل شویم. در دیگر اوزان نیز از افشین طاهری، امیر عزیزی، روح الله بیرالوند و ... شانس زیادی دارند تا برای کشورمان در این بازی‌ها مدال آوری کنند.

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha