استفاده اکثریت کاربران کنسول PS4 از فروشگاه PSN

استفاده اکثریت کاربران کنسول PS4 از فروشگاه PSN

به گزارش سراج24، شرکت سونی یکی از سازندگان بزرگ لوازم الکترونیکی است که از مدت‌ها پیش با کنسول پلی استیشن وارد دنیای باز‌های ویدیویی شد. این کنسول توانست دنیای دو بعدی بازی‌ها را به دنیای سه بعدی تغییر دهد و تاثیر بسیار مهمی در صنعت بگذارد. کنسول PS4 آخرین کنسول منتشر شده از سوی شرکت سونی است که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد. این کنسول در زمان عرضه ، به دلیل داشتن قابلیت‌های بالا تقریبا برترین کنسول بازار از لحاظ سخت افزاری بود.

کنسول PS4 موفق‌ترین کنسول نسل فعلی کنسول‌ها است. رقیبان اصلی این کنسول در زمان عرضه، Xbox One و نینتندو Wii بودند که کنسول شرکت سونی آن‌ها را به سرعت از دور رقابت کنار زد و با عناوین انحصاری خود به پرطرفدارترین کنسول بازار تبدیل شد. کنسول PS4 نیز مانند کنسول‌های PSP و PS3 دارای فروشگاهی به نام PSN است که کاربر برای استفاده از این فروشگاه ملزم به ساخت حساب PSN در همان ابتدای استفاده از کنسول است.

در این فروشگاه، نسخه‌های مجازی عناوین عرضه شده برای کنسول پلی استیشن ۴ که تعدادی از آن‌ها همیشه از تخفیف برخوردار هستند به فروش می‌رسد. علاوه بر این در این فروشگاه قسمتی به نام پلی استیشن پلاس وجود دارد که کاربر با پرداخت اشتراک ماهانه، می‌تواند در این سرویس با سایر کاربران سراسر دنیا به رقابت بپردازد.

سونی در گذشته اعلام کرده بود به فروش بیش از ۹۶.۸ میلیون دستگاهی رسیده است. اما به تازگی شرکت سونی آمار کاربران فعال در فروشگاه PSN را منتشر کرد. طبق اعلام شرکت سونی، در حال حاضر بیش از ۹۴ میلیون کاربر در فروشگاه PSN حساب فعال دارند و از آن استفاده می‌کنند. این خبر به این معناست که تقریبا همه‌ی کاربران کنسول پلی استیشن ۴ از فروشگاه PSN استفاده می‌کنند. شرکت سونی اعلام نکرده است که چه تعداد از افراد صرفا از بخش رایگان حساب و چه تعداد از بخش Plus استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha