اتومبیل جدید جیمز باند رونمایی شد+تصاویر

اتومبیل جدید جیمز باند رونمایی شد+تصاویر

به گزارش سراج24، خودرو‌های منحصر‌به‌فرد استون مارتین همواره در فیلم‌های جیمزباند مورد استفاده قرار گرفته‌اند یا از کاندید‌های اصلی برای این فیلم‌ها بوده‌اند. به همین جهت این شرکت تصمیم گرفته تا برای سالگرد پنجاهمین سال تولید عنوان موفق On Her Majesty’s Secret Service از سری جیمزباند کلاسیک، یک نسخه خاص از DBS سوپرلگرا را تولید کند.

استون مارتین تلاش کرده تا این نسخه را شبیه به همان استون مارتین DBS استفاده شده در فیلم طراحی کند، اما این دو مدل تنها در برخی مشخصات شبیه به یکدیگر هستند، مدل جدید استون مارتین یک نمونه پیشرفته و جذاب از خودرو کلاسیک این شرکت است که به خصوص در عملکرد و بازدهی، چندین برابر نسخه قدیمی، قدرت دارد.

نسخه خاص سوپرلگرا برخی از ویژگی‌های مدل قدیمی را حفظ کرده است، این موارد شامل طراحی الماسی شکل چرخ‌ها، جلوپنجره سفارشی، رنگ سبز زیتونی مخصوص و شکافنده‌های هوای فیبر کربنی هستند. اما در داخل کابین ویژگی‌های جذاب‌تری نسبت به ظاهر این نسخه خاص در نظر گرفته شده است، چرم خالص مشکی رنگ به همراه تودوزی طوسی آلکانترا شباهت‌های زیادی به مدل اصلی سال ۱۹۶۹ دارد.

همچنین رده‌هایی از رنگ قرمز در کنسول مرکزی و صندلی‌ها نیز در تودوزی کار شده که جذابیت آن را افزایش می‌دهد. سیستم صوتی BeoSound از شرکت Bang & Olufsen با یک ساب‌وافر و کاور مخصوص، حکاکی نام جیم باند و کد مخصوص ۰۰۷ به علاوه طراحی بالاره و فناوری‌های نوین، از دیگر امکانات داخل کابین محسوب می‌شوند.

این مدل با پیشرانه قدرتمند ۵.۵ لیتری توربو دوگانه با ۱۲ سیلندر با چینش V شکل، نیرو ۷۱۵ اسب‌بخار (۵۳۳ کیلووات) را تولید می‌کند، به همراه پدال‌های لاغر و کوچک، نسخه مخصوص سوپرلگرا از سرعت صفر تا ۶۲ مایل بر‌ساعت (۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) را در زمان ۳.۴ ثانیه طی می‌کند تا از نظر عملکرد، بین نسخه اصلی و مدل جدید، تفاوت‌های بسیار زیادی دیده شود.

معاون رئیس استون مارتین در مورد تولید این مدل اعلام کرد: "ساخت طرح‌های خاص و قدیمی استون مارتین هخواره برای ما یک چالش محسوب می‌شود، سوپرلگرا یک خودرو اسپرت است، اما طراحی جدید و رنگ زیتونی، ظرافتی خاص به آن داده که مشخصه‌های اسپرت را می‌پوشاند. "

مدل‌های خاص هیچوقت ارزان نیستند، سوپرلگرا ویژه جیمزباند نیز از این قائده مستثنی نیست، این مدل تنها در ۵۰ نسخه تولید می‌شود که هرکدام ۳۰۷ هزار و ۰۰۷ پوند قیمت دارند. استون مارتین با دریافت سفارش، خودرو‌ها را تا پایان سال تحویل خواهد داد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بازیگر ۵۱ ساله نقش جیمز باند دست به اعصا شد+تصاویر

جیمز باند زیر تیغ رفت

دنیل کریگ با نقش «جیمز باند» خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha