نادر قاضی‌پور:

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی راهکارهای کاهش قیمت خودرو دربازار گفت: سران سه قوه واردات خودرو را ممنوع کرده‌اند. به نظر من باید واردات خودرو آزاد شود تا قیمت همه‌ی خودروها کاهش پیدا کند. قیمت خودروها چه داخلی و چه خارجی دچار یک شوک قیمتی شده است ولی با این حال قیمت خودروهای داخلی به نسبت خودروهای خارجی افزایش کمتری داشته است.

وی ادامه داد: با آزاد شدن واردات خودروهای خارجی، هم قیمت ماشین‌هایی که در بازار موجود است کاهش پیدا می‌کند و هم دولت می‌تواند با سود واردات آن‌ها برای اقشار متوسط جامعه خودروهای ارزان قیمت تولید کند. اگر همین امروز دستور واردات خودرو صادر شود قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع اظهار داشت: با توجه به این‌که خودروسازی در کشور ما به صورت انحصاری درآمده است و فضای رقابتی در این صنعت وجود ندارد، شورای رقابت باید وارد شود و بر قیمت‌گذاری‌ها نظارت داشته باشد. از زمانی که شورای رقابت اقدام به نظارت بر قیمت خودروها کرده است، قیمت خودروهای داخلی به کاهش نسبی داشته است.

قاضی‌پور در خصوص طرح واردات ودروهای هیبریدی یدون اعمال تعرفه‌ی گمرکی بیان کرد: طرح واردات خودروهای هیبریدی بدون اعمال تعرفه و عوارض گمرکی توسط نمایندگان تصویب شده است. البته هنوز به شورای نگهبان نرفته و پس از تایید شورای نگهبان این قانون لازم‌الاجراست. اگر خودروهای هیبریدی با این شرایط وارد شوند قطعا در قیمت خودروهای داخلی و خارجی موجود در بازار تاثیر خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

واردات خودروهای هیبدری نباید مشمول دریافت تعرفه‌ها و عوارض گمرکی شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha