در مسیر بندگی؛

اگر کسی بهشت می خواهد، باید شب قدر تسبیح بگوید+فیلم

اگر کسی بهشت می خواهد، باید شب قدر تسبیح بگوید+فیلم

به گزارش سراج24، همواره بنده در پی رسیدن به کمال و قرب الهی است؛ می خواهد که در پناه خدا قرار بگیرد و بیش از پیش از نعمات و رحمت الهی بهره‌مند شود. خداوند در طی سال روزها و شب های بسیاری را برای بخشش و نزول رحمت خود قرار داده است که یکی از آن‌ها لیالی قدر و شب های با برکت رمضان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق کفیل سخنران و کارشناس امور دینی، در این باره، گفت: روزی حضرت موسی (ع) خطاب به خداوند متعال از او خواست تا به قرب الهی برسد. خداوند در جواب به ایشان فرمود: «کسی به من نزدیک خواهد شد که شب قدر بیدار باشد». پس یکی از راه های رسیدن به خدا شب زنده داری در شب قدر است. همچنین خداوند ادامه داد؛ «کسی مورد رحمت قرار می گیرد که در شب قدر نسبت به مساکین رحیم باشد» گاهی شب قدر تا صبح از خدا می‌خواهیم که دستمان را بگیرد، اما ما هم باید چند قدمی برداریم تا به نتیجه برسیم.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت موسی (ع) بیان کرد: حضرت موسی (ع) در ادامه درخواست خود از خداوند، خطاب کرد که میخواهم از پل صراط بگذرم. در پاسخ از جانب پروردگار ندا آمد «شب قدر صدقه بده!» و فرمودند «اگر کسی بهشت می خواهد، باید شب قدر تسبیح بگوید.» درواقع عاشق وقتی رشد پیدا می کند که همواره به دنبال نظر محبوب باشد. قطعا کسی که کار نکند و مزد طلب کند، به نتیجه نخواهد رسید.

 

 
 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سی و پنجمین دورهمی فعالان نرم افزار(بازی مذهبی)+پوستر

سومین رویداد بانوتک(دورهمی بانوان فعال در حوزه نرم افزار و بازی مذهبی)+پوستر

سی و چهارمین دورهمی فعالان نرم افزار و بازی مذهبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha